1. YAZARLAR

  2. Hamit Damar

  3. “BİSTURİ”
Hamit Damar

Hamit Damar

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

“BİSTURİ”

A+A-

Tigris Haber- "Bisturi", kendiyle cebelleşmenin farklı bir metodu, bilindik tüm yöntemlerin dışında farklı fırça darbeleriyle çizilen yeni bir resim türü gibi çok taze ve heyecan verici...

Yazar Metin Aydın, geçmişten günümüze kendi uzerinde denemekten katiyen çekinmediği sosyo-psikolojik çarpıklıkların tamamını müthiş bir cüret ve cesaretle kendi üzerinde deneyip, sosyo-psikolojik çelişkiler zinciri bağımlılığından hem kendini hem de okuyucuyu kurtaracak panzehiri, çizmeye çalıştığı resme bütüncül bir algı ile bakıldığında gösteriyor.

Ayrıca "Bisturi" profesyonel cerrahların elinden insan zihnini deşmekten ve tahrip etmekten ziyade zihnin yeni yaşama hazır olması için, zihin içinde kontrolsüz büyüyen kanserojen saplantılara tıbbi bir müdahele niteliği taşıyor. 

Kendi serüveninin yolculuğuna çıkmış herkesin durup soluklanması gereken güvenli bir konak olan "Bisturi"nin üstelik yolun kalan kısmındaki tüm tehlikelere işaret eden bir klavuzu da var.

Kaos Çocuk Parkı'ndan çıkan BİSTURİ – Huzursuz Metinler, Kitapyurdu (https://www.kitapyurdu.com/yay.../kaos-cocuk-parki/9446.html), Emek Kitap, Babil gibi internet satış platformalarından ve Homer Kitabevi İstanbul, Homer Kitabevi Ankara, Dost Kitabevi, Mephisto Kitabevi , Bodrum İmge Kitabevi, Yakın Kitabevi, Arkadaş Kitabevi, Mardin Sahaf 'tan temin edebilir ya da size en yakın kitapçıdan isteyebilirsiniz.

Tüm edebiyat severlere duyurulur.


BİSTURİ-Huzursuz Metinler, Kaos Çocuk Parkı Yayınları, s. 115


****

Şair-Yazar Metin AYDIN: 1971, Mardin/Kızıltepe’de doğdu. Dicle Üniversitesinden mezun oldu. 1990 yılından bu yana, yerel ve ulusal ölçekte gazete ve dergilerde yazı ve şiirler yayımladı. İlk şiirlerini, “Kırmızı” adını verdiği bir dosyada topladı. 2000’li yılların başında ise, “Perspektif” adıyla, 5 sayı çıkabilmiş, matbu bir kültür-sanat ve fikir dergisi çıkardı. Dergiciliği internet üzerinden (2006) 5 yıl sürecek olan, edebiyat-sanat ve fikir ağırlıklı "www.yeniperspektif.com" sitesinin kurucu editörlüğünü yaparak sürdürdü. “Biblo Hayat” isimli ilk kitabı (2010, Deneme, Babil Yayınları) yayımlandı. Altı yıl sonra ise, “üryan” (2016, şiir, lethe yayıncılık) isimli ikinci kitabı çıktı. Evli ve iki çocuk (Robîn - Sermîyan) babasıdır.

Bu yazı toplam 4827 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.