1. HABERLER

  2. TOPLUM-YAŞAM

  3. Büyükler camide, çocuklar Anzele’de serinliyor
Büyükler camide, çocuklar Anzele’de serinliyor

Büyükler camide, çocuklar Anzele’de serinliyor

Diyarbakır’da termometreler 44 dereceyi gösterdi. Evlerinde sıcaktan bunalan vatandaşlar camiye, çocuklar ise, süs havuzlarına akın etti.

A+A-

 

 Özellikle çocukların, yaz aylarının kavurucu sıcaklıklarından kurtulmak için tercih ettiği Anzele Parkındaki süs havuzu en dolu günlerinden birini yaşadı.

 

 

Diyarbakır'da etkili olan aşırı sıcaklar havada bunalanlardan bir bölümü su kaynaklarında serinlemeye çalışırken bazıları da kentteki tarihi camilerde uyuyarak sıcak saatleri atlatmaya çalışıyor. Sur içindeki tarihi Ulu Cami'ye özellikle öğle saatlerinde gelenler ibadet ettikten sonra uyuyor.

 

 

Bazı kişiler ise buz gibi yeraltı suyunun aktığı tarihi Anzele bölgesinde soluğu alıyor. İskenderpaşa Mahallesi'ndeki Çiftkapı mevkiinde bulunan ve bir dönem sakatatçıların daha sonra da itfaiyenin kullandığı ve son olarak belediye tarafından parka dönüştürülen yeraltı su kaynağının geçtiği tarihi Anzele bölgesi, aşırı sıcaklardan bunalanların akınına uğruyor. 44 dereceye kadar çıkan aşırı sıcaklardan bunalan vatandaşlar, serinlemek için soluğu Anzele bölgesinde alıyor.

Tehlikeye rağmen atlıyorlar