İki hayalini de yaşatıyor

Amedspor’lu kadın futbolcu Dilan Kaya, aynı zamanda Tıp Fakültesi öğrencisi ve doktor adayı İki hayalini de canlı tutuyor.

Amedspor’lu kadın futbolcu Dilan Kaya, aynı zamanda Tıp Fakültesi öğrencisi ve doktor adayı. İki hayalini de canlı tutan Kaya’nın amacı hem iyi futbolcu hem de iyi doktor olarak insanlığa hizmet etmek.

Hem tıp hem yeşil saha

1.Lig’de yer alan Amedspor kadın futbol takımının oyuncusu Dilan Kaya, iki hayalini bir arada yaşatıyor. Kaya, bir yandan sevdiği doktorluk mesleği için tıp fakültesi okurken öbür yandan da yeşil sahalarda futbol hayatını sürdürüyor.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi ikinci sınıf öğrencisi olan Dilan Kaya takımda orta saha oyuncusu olarak görev yapıyor ve geleceği bu alanda parlak olarak gösteriliyor.

‘Futbol eğitime engel değil’

İki hayalini de yaşattığı için sevinçli olduğunu belirten Kaya, futbol oynamasının eğitim hayatına engel olmadığını söylüyor. Kaya,”Gece geç saatlere kadar ders çalıştığım zamanlar oluyor. Çok dinlenmeye vaktim pek olmuyor. Ama hem doktorluğu hem de futbolu seviyorum. Hem iyi bir doktor olmak istiyorum hem de Amedspor'da iyi bir yere gelmek istiyorum. İkisinden de vazgeçmeyeceğim” diyor.

SPOR SERVİSİ