Kadın kaçırdığı öne sürülen Vali: İddialar 9 ay öncesine ait

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Mudanya Kaymakamı olduğu dönemde tanıştığı bir kadını zorla kaçırıp ormanlık alanda darp ettiği iddialarını yalanladı.

Çiftçi, "Söz konusu iddialar, 9 ay öncesine ait iken neden şimdi servis edildiği de kamuoyu tarafından sorgulanmalıdır" dedi.

Vali Çiftçi, makamında düzenlediği basın toplantısında, bugün hakkında yayınlanan haberlerin asılsız olduğunu iddia etti. İddialara ilişkin açıklama yapmak zorunda kaldığını dile getiren Çiftçi, 21 yıllık kamu hizmetinde haktan, hukuktan, doğruluktan, devletinden ve milletinden asla taviz vermediğini ileri sürdü.

'İTİBAR SUİKASTI'

Görev yaptığı her yerde halkla iç içe olduğuna savunan Çiftçi, şöyle devam etti:

"Daima halkımızın çıkarlarını gözettim. Bu durumdan rahatsız olanlar olmuştur. Devletime, milletime, aileme halel getirecek hiçbir faaliyetin içerisine girmedim. Bundan sonra da asla girmeyeceğimi beni tanıyanlar ve halkımız çok iyi bilir. Çıkarları zarar görenler, kamuoyunda şahsımla ilgili yayınlanan görüntülerde meczup bir kişinin saldırısını ve iftiralarını içeren haberlerle izzet ve onurum alçakların kullandığı kumpas taktiği ile itibar suikastına kurban edilmeye çalışılmaktadır. Bu haysiyet cellatları, bu taktiklerini her dönem kendilerine tehdit olarak gördüğü kişilere yapmış ve yapmaya da devam etmektedirler. Konu yargıya intikal etmiş iken tek taraflı bir iftirayı ve iddiayı, basınımızın haber diye vermesi bir maksatlı bir yayın yapıldığını göstermektedir. Söz konusu iddialar, 9 ay öncesine ait iken neden şimdi servis edildiği de kamuoyu tarafından sorgulanmalıdır."

Haberde adı geçen kadın ile Mudanya kaymakamlığı döneminde, belediye özel kalemi olması münasebetiyle tanıştığını aktaran Çiftçi, kadının da belediye yönetiminin değişmesiyle özel kalem işinden uzaklaştırıldığını kaydetti.

'O BENİ TEHDİT ETTİ'

M.Ö.'nün kendisinden yardım istediğini söyleyen Çiftçi, "Benden bu yardımı bulamayınca beni telefonlarla tehdit ve taciz etmiştir ve kendisi de bugün Doğan Haber Ajansı'na verdiği demeçte bunu açıkça belirtmektedir. Kendisiyle başkaca bir hukukumuz da olmamıştır. Beni ve ailemi taciz etmemesi için yaklaşık 3 ay önce mahkemeden de koruma kararı aldırdım. Soruşturmanın gizliliği çerçevesinde başka da açıklama yapacak değilim ama ben basın mensuplarımızı vicdana davet ediyorum. Çok ahlaksızca yayın yapılıyor. Tek taraflı dinlemeden haber yapılmakta ve tabii ki bizim onurumuzu zedelemektedir. Habercilik yanlı haber yapmak değil, yorumsuz haber yapmaktır" ifadelerini kullandı.

BASIN MENSUPLARINI 'VİCDANA DAVET ETTİ'

Vali Çiftçi, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Şunu da ifade etmek istiyorum ki haksız bir makam elde etmek için beni basamak olarak kullanmak istemiş ve şahsa istediği makamlar verilmeyince, benim desteğim verilmeyince kadınlık onurunu da ayaklar altına alarak aile babası itibarımı, eş itibarımı ve devlet adamı itibarımı zedelemek için böyle bir yola müracaat etmiştir. Şunu da sizlerden rica ediyorum, hanımefendinin geçmişiyle bir internet araştırması yaparsanız, her şeyi göreceksiniz ama sizleri lütfen ve lütfen vicdana davet ediyorum. Başka bir şey demeyeceğim. Kişisel hukukumu, aile onurumu, mesleki duruşumu hiçbir suretle çıkarları zarar görmüş, birilerinin şahsi hırs ve emellerine feda etmeyeceğimi buradan açıkça ifade ediyorum. Bu kişilerle yargı önünde sonuna kadar hesaplaşacağımı ve gerekli açıklamaları da bundan sonra avukatımın yapacağını kamuoyuna saygıyla duyuruyorum."

NE OLMUŞTU?

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi ile 2 yıllık bir birlikteliklerinin olduğunu öne süren bir kadın, Çiftçi’nin kendisine şiddet uyguladığı gerekçesi ile koruma kararı aldırdı. Kırklareli Valisi Çiftçi hakkında soruşturma başlatılırken kadın, İçişleri Bakanlığı başmüfettişine verdiği ifadede şu ifadeleri kullandı:

 “Orhan Çiftçi ve beraberindeki 4 kişi beni Bursa’da ormanlık bir alana götürerek 2 saate yakın darp etti. Bu kişilerin elinden, Çiftçi’nin zorlamasıyla, ayaklarının altını öperek kurtuldum.”