'Açlık grevindeki Gülmen ve Özakça, mutfağa yakın odaya konuldu'

'Açlık grevindeki Gülmen ve Özakça, mutfağa yakın odaya konuldu'

'Açlık grevindeki Gülmen ve Özakça, mutfağa yakın odaya konuldu'

 

Açlık grevinin 145. gününü geride bırakan eğitimciler Nuriye Gülmen ile Semih Özakça'nın, zorla götürüldükleri Sincan Cezaevi İnfaz Kampusu Hastanesi’nde mutfağa yakın bir odaya konulduğu ileri sürüldü.

Tutuklu eğitimci Nuriye Gülmen ile Semih Özakça, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) talebiyle götürüldükleri Numune Hastanesi'nin raporu doğrultusunda zorla kaldırıldıkları Sincan İnfaz Kampusu Hastanesi'nde kalmaya devam ediyor.

Gülmen ile Özakça, AİHM'ni isteğiyle götürüldükleri Numune Hastanesi'nin Sağlık Kurulu Raporu'nda "Mevcut bulgulara göre hayati tehlike arz eder. Hayatını yalnız başına idame ettiremez" tespiti yer almasına rağmen refakat eden kimse olmadan yalnız kalmaya devam ediyor.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, ikisi de ayrı ayrı 20 metrekare büyüklüğünde, havalandırma bahçesi bulunmayan, pencereleri tel ve mazgallı hastane odalarında kalan Gülmen ile Özakça'nın, gürültü çıkaran bir fanın yakınında kaldıkları için sürekli uğultu çektikleri söylendi. Gülmen ile Özakça'nın odalarının hastane mutfağına yakın olduğu ve bu yüzden sürekli yemek kokusu çekmekten rahatsız olduğu da belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.