1. YAZARLAR

  2. Bilal Yavuz

  3. Asıl temsilci
Bilal Yavuz

Bilal Yavuz

köşe yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Asıl temsilci

A+A-

Bir zamandır bir soru üzerinde düşünüyorum. Diyarbakır’ı, Güneyoğu’yu kim temsil ediyor?

Şunu kesinlikle biliyorum ki, kendisini temsilci sanan siyasi çorbacıların, etrafına bir aşiretçiği alıp ihale peşinde koşan yalaka ağacıkların, sözde seyyidlik ve şeyhliği siyasi emelleri için kullanan palavracı münafık menfaatkeşlerin temsiliyet ile uzaktan yakından alakası yok…

İktidardan, güçten artık doyamadıkları için yavaş yavaş ayrılmaları, dışlanmaları bu gerçeği değiştirmez. Bunların bu topraklara verdiği tek emek; zarar, ziyan, çalmak, bulandırmak, torpil, haksızlık, ihaleye fesat karıştırmak, şakşakçılık ve bir grubu iş vaadiyle kandırıp kendine köle yapmaktır.

Bunların çevresinde dolanan, boşu boşuna kendisini kandıran bir avuç insana da ancak acıyoruz. İnşallah bir an önce uyanırlar, uyandırılırlar.

Bizi asıl temsil edenler isimsiz kahramanlar… Gazetelerde, yayınevlerinde, medyada, basın kuruluşlarında halkımızın ve bölgemizin gelişimi ile tanıtımı için çabalayan emekçiler, aktivistler, mütefekkirler, yazarlar, gazetecilerdir.

Siyasi vakıalarda onların ismi geçmez, kibirli makamlılar onlara danışmaz, fakat daima gündemi onlar belirler, zulmü onlar ifşa eder, iyiliği ve inceliği onlar yayar, onlar sayesinde kötüler korku ile bazı zararlardan vazgeçer, bazı hizmetleri “istemeye istemeye” sağlar.

HDP, CHP, DEVA, Saadet ve Gelecek partileri o emekçilere danıştıkça ilerleyebilir. Farkındaysanız bu partilerin “o emekçileri zalime karşı savundukça” hem halklar hem dünya basını katında saygınlıkları artıyor. Onları sahiden dinlerseler eğer, kesinlikle çıtalarını da yükselteceklerdir.

Zira bu emekçi entelijansiya, asıl sorunları görebiliyor, asıl meselelere kafa yoruyor, parmak basıyor. Siyasette olmadıkları için daha fazla halkın içindeler, daha fazla ayrıntıyı fark ediyorlar. Hayat da ayrıntılarda gizleniyor.

İstişare çok mühim mesele...

Halklarla ve halkların asıl temsilcileriyle istişare eden kazanacak… Fildişi kulesi sakinlerini ise yakında gerçekleşecek feci bir yıkım bekliyor.

Bilal Yavuz

Bu yazı toplam 4677 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.