1. YAZARLAR

  2. Bilal Yavuz

  3. Ayasofya-i Kebir Camii
Bilal Yavuz

Bilal Yavuz

köşe yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Ayasofya-i Kebir Camii

A+A-

Ayasofya Camii; bir partinin meselesi değil, müslümanlığımızın bir cüzü olan vefamızın gereğidir. Bizler Fatih’e de, Salahaddin’e de vefa borçluyuz.

İktidarın geçen sene ve evvelinde yaptığı açıklamaları hatırlayalım, Ayasofya ile ilgili bir hedefleri yoktu, hatta bazı alaycı ifadelere de şahid olduk...

Ayasofya, millet istediği için, milletin baskısıyla, millet sayesinde Allah’ın izni ve lütfu ile yeniden bugün özüne dönüyor.

Ayasofya kilise olsun diyen milletvekillerine acıyorum. İspanya’da, dünyanın her yerinde yıkılan, kiliseye çevrilen camiler hakkında tek bir ses çıkarmamış menfaatçiler, konu İslam’a gelince ansızın böyle gereksizce duyar kasabiliyorlar.

Dünyada camiye çevrilen kilise, kiliseye çevrilen camilerden, haçlıların yıktığı camilerden çok çok daha azdır. Sıra neye gelecek? Diyarbakır Ulu Camii kiliseye mi dönüşsün diyeceksiniz?

Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevi, Mescid-i Aksa’dan sonra Diyarbakır Ulu Camii ve Ayasofya-i Kebir Camii gelir. Batılılar istemese de bu böyledir.

Ayasofya, Said Nursi ve Şeyh Said hazretlerinin rüyası, umududur. Ayasofya, Kudüs’ün hürriyet müjdecisidir. İnşallah bundan sonra olacak vakıa, Bağımsız Bir Filistin devletidir, vaktini en doğru Allah bilir.

Ayasofya’nın yeniden Camii olması inşallah pandemi musibetinin bitişine vesile olacaktır kanaatindeyim. Ayasofya Camii’de müslümanların fresklere, mozaiklere zarar vermeden ibadet etmesine şahid olacak nice gayrımüslim hakikat medeniyetinin ışıltısını görecek, Endülüs’ü yakıp yıkan kendi gerçeğiyle yüzleşecek ve inşallah hidayet yolunu bulacaktır.

İslam’ın hızla gönülleri fetih zamanı gelmiştir. Oy için sebep olanlar sadece dünyada karşılığını alır.

Ancak Rabbinin rızası için asıl vesile olan biz yani aziz İslam Milleti ise inşallah dünya ve ahret karşılığını alırız, duasındayız…

Yeni nesile İslam’dan müslümanlara bakmalarını öğretmeliyiz, o zaman rafızilere, DAEŞ zihniyetine, suudilere karşı İslam’ı evvela gençliğimiz savunacak, İslam’ın insanlığa, halklarımıza olan sonsuz faydalarını evvela gençliğimiz keşfedecektir.

Bu yazı toplam 1664 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.