1. YAZARLAR

  2. Bilal Yavuz

  3. Aziz millete çağrı
Bilal Yavuz

Bilal Yavuz

köşe yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Aziz millete çağrı

A+A-

Bu ülkenin, asgari ücret alan, zengin olmayan başkanlara ihtiyacı var. Ancak halk gibi yaşayanlar, halka çare olabilir.

Halkın içinden olan başkanlar, hiç değilse pandemi bitene kadar sokaklarda sigara içmeyi yasaklardı, gerçekçi tedbirler alırdı, insanını düşünürdü. Aylardır haberlerde gördüğümüz ihameller olmazdı.

Ancak halkın içinden olan başkanlar, öğrencileri evladı gibi sakınır, zor zamanda körpecik fidanları sınavlarla virüs bulaştırma partisine sokmazdı. Kendi evladı paralı okullarda okuyanlar, halkın evladının halinden hiç anlar mı?

İşçiler, emekçiler, ezilen sınıf, yoksul ve orta kesim, ideolojilerini bir tarafa bırakıp adil bir parti kurarak, halka iktidarda iken zenginleşmeyeceklerine dair söz vererek ve bu sözü yasal güvenceye alarak, burjuvaya layığınca vergiler getireceğinin teminatını vererek, emperyalizm ile mücadele projelerini sunarak iktidara gelirse, Türkiye iyileşir.

Dünya vatanlarının çoğunun başında maalesef vatan hainleri var. Bu hainlerin kendi burjuva tabakası var. Bu tabakalar kendi bölgelerindeki milletlerin başına mafya gibi çökmüş durumda. Bu zalimlerin küresel sahada da birbirleriyle bir menfaat zinciri var.

Üzüldüğümüz nokta, şeytanlar harıl harıl çabalarken, ağ örerken, dünya emekçileri, iyi insanlar, neden kendi içlerinde ve küreselde örgütlenemiyor, ağlarını öremiyor. Oysa bir adım, biraz fedakarlık ve hasetsiz samimiyet, onurlu devrime yetecekti.

ABD’ye karşı mücadele eden Kübalılar, Rusya’ya karşı dik duran Çeçenler, Çin zulmüne susmayan Uygurlar, İspanya’da Katalanlar, Ortadoğu’da münafık zalimlere karşı hakkı tutup kaldıran Kürd halkı, hep aynı güzelliğin, aynı devrimin, aynı iyiliğin dişleriydi.

Haksızlığa karşı duran izzetli azınlıkları; insanlık kendisine örnek alırsa, işte o zaman fakir çoğunluk, sömüren varsıl diktalara, gaddar diktatörlere ve onların yalaka çetelerine karşı Allah’ın izniyle galip gelebilir.

Birbirimizi bulmamız gerekiyor. Boş kibirlerden, kof kavgalardan sıyrılıp büyük resmi, yani bizim birbirimize düşme kaosumuzdan faydalanan zalimleri görmemiz gerekiyor. Ancak o demde uyanabiliriz, asıl kibirlilere, asıl canilere, asıl vahşilere yalnızca o demde haddini bildirebiliriz.

Zengin siyasetçiler, zengin olmayan halkın halinden anlamaz. Tok olanlar dünyayı tok sanır. Kendisi zenginleştikçe ülkeyi gelişmiş zannederler. Benciller, varlıkta şımaranlar için Türkiye yalnız kendileri va aileleridir.

Millete açık çağrımızdır. Gelin, zengin siyasetçilere güvenmeyi bırakın. İçinizden, şımarmayacak, delikanlı insanları bulun, öne çıkarın, destekleyin…

Halkın iktidara geldiğini, Türkiye’nin özüne döneceğini göreceksiniz…

Bu yazı toplam 4248 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.