1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Bahçeli’den Akil insanlara: MHP’nin gözü üzerinde
Bahçeli’den Akil insanlara: MHP’nin gözü üzerinde

Bahçeli’den Akil insanlara: MHP’nin gözü üzerinde

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çözüm süreci döneminde 'Akil İnsanlar' heyetinde yer alan isimleri hedef aldı.

A+A-

Bazı isimlerin geçen hafta Oslo'da toplantı yaptığını belirten Bahçeli , "Çözüm süreci gömüleli çok olmuştur, şansınızı fazla zorlamayın. Akıllı olun, çözüm çığlığı atmayın, MHP'nin gözü üzerinizdedir" dedi

Engelliler lehine atılacak her adımı ön şartsız destekleyeceklerini belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  “Engelli vatandaşlara bağlanan aylıkların yükseltilmesi için kanun teklifi verdik ve yasalaşması için bütün gücümüzle çalışacağız” dedi. Engellilerin sorunlarının sadece 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde hatırlanmaması gerektiğini belirten Bahçeli, “Engelli kardeşlerimiz hayata tutunma mücadeleleriyle  her türlü takdir ve övgüye ziyadesiyle layıktır” ifadesini kullandı.

Kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 84. yıldönümünü de tebrik eden Bahçeli, şiddetle mücadelenin önemine de vurgu yaptı. Bahçeli “Kadınlık onuru insanlık onurudur. Şiddeti önlemek için gerekli tedbirleri almaktan imtina etmek, bu suçlara ortak olmaktır. Kadın cinayetlerinin, kadın-çocuk istismarının yükselişi utanç duyulması gereken bir ilkelliktir” dedi.

Sözlerine 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’yle başlayan Bahçeli, şunları söyledi:

KADINA ŞİDDET: Türk kadının seçme seçilme hakkı elde edişinin yıl dönümünü yarın kutlayacağız. Siyasi ve demokrasi hayatımız adına bu adımın değeri çok büyüktür. Kadınlarla erkekler yaşadıkları toplum için ortak sorumluklara sahiptirler. Kurucu kahramanların vatandaşlar arasındaki uçurumları kapatma gayretleri övgüye layıktır. KadınIN seçme seçilme hakkı özü itibarıyla bir insanlık hakkıdır. Bir tarafta 84 yıllık kazanımı överken bir yanda bir türlü bitmeyen kadına yönelik şiddeti konuşuyor olmak hüsran verici bir durumdur… Meşhur bir kadına (Sıla) yönelik şiddet günlerce medyada yer buluyorken, nice talihiz kadınının yaşadığı şiddet gün yüzüne çıkmıyor… Türk kadının siyasal hayatta daha fazla etkin ve belirleyici olması için, parti olarak sorumluluklarımızı yerine getireceğimizi ilan ediyorum…

ABD MÜTTEFİK: Türkiye ile ABD müttefiktir ama bunun karşılıklı ahlaki ve hukuki sorumlulukları vardır. Ancak ABD buna duyarsızdır, terör örgütleriyle yan yanadır… Müttefik olduğumuz ülkenin PYD-PKK adına gözcülük yapması hiçbir şeyle bağdaşmaz. ABD kimi kimden korumakta, neyi gözlemlemek için hazırlık yapılmaktadır. ABD, PKK-YPG’nin dümen suyuna çoktan girmiştir ancak çabalar boşunadır. Fırat’ın doğusu temizlenene kadar mücadeleden taviz yoktur.

KILIÇDAROĞLU, KAMYON FARI GÖRMÜŞ TAVŞANA DÖNERSİN: (CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na) Almanya’dan yardım dilenmek manda özlemi değil midir?.. Ya nereye savrulduğunu bilmiyor ya da tutsak alındığından sesi çıkmıyor… Aklına geleni işleme, her ağacı taşlama Allah muhafaza kamyon farı görmüş tavşana dönersin. Seni ve zihniyetini HDP de kurtaramaz, çürük İP de tutamaz.

 

SOLUMUZA FLUYUZ: (İYİ Parti’ye) Solumuza flu bakıyoruz demedik mi, Cumhur İttifakı’ndan başka her şeye kapalı olduğumuzu söylemedik mi? Terör ittifakından dönmedikten sonra önergeleri bizim için kağıt parçalarıdır. Onlarla hesabımız var, 31 Mart’ta bu hesap sandıkta görülecektir.

AKILLI OLUN, ÇÖZÜM ÇIĞLIĞI ATMAYIN: (Akil İnsanlar heyetinden bazı isimlerin Oslo toplantısı): Yeni bir çözüm süreci için kendini akil sanan zeka özürlüler, bu kış kıyamette niye Oslo’ya giderler? Kandil’e gitseler kendilerini yormazlardı. Yine bildik isimler sahnededir. Yarım akıllı çürük akiller, Türkçe konuşuyorum, kulak verin; çözüm süreci gömüleli çok olmuştur, şansınızı fazla zorlamayın. İsterseniz PKK’ya katılın ama Türk milletinin sabrınız zorlamayın. Milletin şamarını yerseniz Oslo’yu da İmralı’ya görür kendinizi dağda bulursunuz. Akıllı olun, çözüm çığlığı atmayın, MHP’nin gözü üzerinizdedir.

 

 

Bu haber toplam 1174 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.