1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Bakan Çavuşoğlu: FETÖ, ABD'de her yere sızmış
Bakan Çavuşoğlu: FETÖ, ABD'de her yere sızmış

Bakan Çavuşoğlu: FETÖ, ABD'de her yere sızmış

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "FETÖ, Türkiye'deki Amerikan misyonlarına da sızmış, Amerikan yargısına da kongresine de her yere, tüm kurumlarına sızmıştır. O yolla, bu yolla, legal ya da illegal" dedi.

A+A-

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,  Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak Gazipaşa  Kültür Merkezi'nin temel atma töreninde, açılışı yeni yapılan Gökçeler Barajı'nın  temelinin üç yıl önce atıldığını, bu barajla binlerce hektar arazilerin  sulanacağını, taşkının önleneceğini, içme suyu ve sulama suları olarak da  kullanılacağını söyledi.  Yurt dışında arkalarındaki en büyük gücün 80 milyon Türkiye olduğunu  vurgulayan Çavuşoğlu, arkalarında büyük Türk milleti bulunduğunu, Türkiye olarak  çok büyümeleri gerektiğini bildirdi.

 

  Önlerine çıkan engelleri aştıklarını, her zaman dik durup mücadele  ettiklerini anlatan Çavuşoğlu, inandıkları kutlu yolculukta, millet için yürürken  bugüne kadar gözlerini hiç kırpmadıklarını, hiç arkalarına dönüp geri adım  atmadıklarını ifade etti.

 

 'FETÖ'NÜN ABD'DE NE YAPMAYA ÇALIŞTIĞINI BİLİYORUZ'

 

     Çavuşoğlu, bugün de birçok alanda mücadele ettiklerini belirterek,  şunları kaydetti:  "Bize karşı oynanan oyunların hepsinin farkındayız. Bugün FETÖ'nün  Amerika'da ne yapmaya çalıştığını biliyoruz, FETÖ'nün Amerikan kurumlarına ve  yargısına nasıl sızdığını, biliyoruz ve Amerikalıların yüzüne söylüyoruz,  arkasından konuşmuyoruz. Biz kimsenin arkasından konuşmayız. FETÖ, Türkiye'deki  Amerikan misyonlarına da sızmış, Amerikan yargısına da kongresine de her yere tüm  kurumlarına sızmıştır. O yolla bu yolla legal ya da illegal. Bu kadar açık  söylüyoruz. FETÖ'yü kim kullanıyor o da ayrı bir şey. FETÖ başkasını mı  kullanıyor? FETÖ birilerini bu yolda kendi terör eylemlerinde kullanıyor mu,  başkaları FETÖ'yü bu yolda mı kullanıyor? Milletimiz de bunu çok iyi biliyor  görüyor."

 

   Milletin her şeyi gördüğünü, hiçbir şeyin milletin gözünden  kaçmadığını aktaran Çavuşoğlu, "Niye bazı ülkeleri FETÖ tercih ediyor, Afrika'da,  Avrupa'da veya Amerika'da. Bunu da milletimiz biliyor ama milletimize bir sözümüz  var. İçeride olduğu gibi dünyanın her yerinde dışarıda da bu hainlerin peşini  bırakmayacağız, hesap sormaya devam edeceğiz. Bu hainler nerede olursa olsun  onları bu dünyaya dar edeceğiz." şeklinde konuştu.

 

 

 

  "Şimdi tüm dünya görüyor ne kadar tehlikeli bir terör örgütü olduğunu,  hangi ajanlar bunları kullanıyor dünya görüyor. Okullarını bu yüzden kapatıyor.  Niye okullar açıyorlar bu okullardaki çocuklarla o ülkenin devletine ve  kurumlarına nasıl sızdığını görüyorlar." diyen Çavuşoğlu, bunu gittiği ülkelerde  kendisinin de anlattığını söyledi.  Bazı ülkelerin de bu alanda direkt inceleme yaptığını belirten  Çavuşoğlu, Kırgızistan gibi bazı ülkeler için geç kalındığını dile getirdi.  "Kardeş Kırgızistan biz bunu söyleyince alınıyor ama bu bir vakadır, bizimle baş  başa görüşmelerinde de söylüyorlar. 'Biz bunlara dokunmaya kalksak bize de darbe  yapar diyorlar." ifadelerini kullanan Çavuşoğlu, böyle bir vahim durum olduğunu  aktardı.

 

   FETÖ'nün Pakistan'a, diğer ülkelere de bugüne kadar sızdığını  hatırlatan Çavuşoğlu, "Pakistan hükümetinin karşı karşıya kaldığı sorunları  görüyorsunuz. Orada yaşanan bu sorunların arkasında ve içinde de FETÖ var. Geçen  gün Pakistan Dışişleri Bakanı ile Azerbaycan'da sohbet etme imkanı bulduk, işte  böyle bir terör örgütüyle sonuna kadar mücadele edeceğiz." dedi.

 

 'BİZİM DERDİMİZ KİMSEYLE KAVGA ETMEK DEĞİL'

 

 Suriye'de ateşkes için Irak'ta istikrar için çaba sarf ettiklerini  vurgulayan Çavuşoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:  "Şu da bilinsin bu bölgelerde bize karşı oluşacak bir tehdidi yok  etmek için hiçbir zaman tereddüt etmedik, yine tereddüt etmeyiz. Türkiye'ye engel  çıkarmak isteyen kim olursa olsun ister bir terör örgütü, kuruluş ister bir ülke.  Biz bunlarla mücadelemizi yaparız, biz bunun üstesinden geliriz. Bizim derdimiz  kimseyle kavga etmek değil, bizim derdimiz herkesle dost olmaktır ama bizimle  dost olmak isteyen herkes de Türkiye Cumhuriyetine, Türk milletine nasıl muamele  edeceğini, nasıl yaklaşacağını öğrenecek. Öyle tepeden bakmayla dayatma  anlayışıyla kimse bize gelmesin. Bir dost gibi eşit bir ortak gibi tüm meseleleri  görüşmek isteyen herkesle oturur görüşürüz. Kazan kazan anlayışıyla."

 

Törene Bakan Çavuşoğlu'nun yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı  Menderes Türel, AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Gökçen Özdoğan  Enç, İbrahim Aydın ile kamu kurumlarının müdürleri katıldı.(Kaynak:Milliyet)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.