Bozdağ hakkında fezleke

Bozdağ hakkında fezleke
Adalet Bakanı Bozdağ hakkında fezleke hazırladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, "Kırıkhan'daki tır soruşturması ile ilgili savcıların görevlerini yapmaya müdahale ettiği ve TCK'nın 277. maddesinde düzenlenen suçu işlediği" iddiasıyla Adalet Bakanı Bozdağ hakkında fezleke hazırladığını bildirdi

 

ANKARA - CHP Genel Başkan Yardımcısı, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, düzenlediği basın toplantısında, daha önce  İzmir merkezli opersyon sırasında Adalet Bakanı Bozdağ ve Müsteşar Kenan İpek'in emniyete ve savcıya dönük baskılarını belgelediğini belirterek, aynı soruşturma çerçevesinde İzmir Valisi Mustafa Toprak ile ilgili de Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilen fezleke olduğunu söyledi. Tezcan, fezlekenin; "Valinin soruşturmayı engelleme suçu işlediğine ve bununla ilgili vali hakkında soruşturma yapılması gerektiği" konusunda İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ali Haydar tarafından düzenlendiğini anlattı. 

Vali Toprak'ın hala görevde olduğunu, ancak adli görevini yapmaya çalışan ve valinin kanuna aykırı emrini yerine getirmeyen Bora Köprü'nün sürgün edildiğini ifade eden Tezcan, "İzmir'de bir başka vali, sit alanına yapılan kaçak inşaatları yıkmaya kalktığı için Latif Topbaş tarafından şikayet edildi ve Diyarbakır'a sürüldü. Urla villaları önce valinin başını yedi, eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın başını yedi, böyle giderse Başbakan'ın başını yiyecektir" dedi.

Tezcan, 4 bakanla ilgili fezlekenin Adalet Bakanlığı'nca "aynı tezgahla" savcılığa iade edildiğini ifade ederek, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan fezlekeyi açıkladı.

Kaynak:Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.