1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Bozdağ: Kılıçdaroğlu'nun elinde bomba patladı
Bozdağ: Kılıçdaroğlu'nun elinde bomba patladı

Bozdağ: Kılıçdaroğlu'nun elinde bomba patladı

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ailesi ve yakınlarına yönelik yurt dışı hesap iddiaları hakkında "Elinde bomba patladı.

A+A-

 

Kendisini iftiracı duruma düşüren belge halini aldığını fark etti" dedi. Bozdağ, tarihte birçok iftira atıldığını söylerken "Meryem Hanımefendi'ye de iftira atıldı" dedi.

 

Anadolu Ajansı'nın (AA) Editör Masası'na konuk olan Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ailesi ve yakınlarına yönelik olarak gösterdiği belgeler hakkında şunları söyledi:

 

   

    CHP'nin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, çamur siyaseti dediğimiz bir siyaset tarzını Türk siyasi hayatına maalesef istikrarlı bir şekilde yerleştirmeye çalışıyor. Daha önce de defalarca benzer iftiralarda bulundu. Pek çok şey atıyor, soru soruyor, 'Siz şöyle yaptınız mı, yapmadınız mı? Yoksa belgeleri açıklayacağım.' diyor. Açıkladığı bir belge yok. Kılıçdaroğlu'nun belgeleri medyaya dağıtması gerekiyor. Sarraf davasıyla eş zamanlı iftira kampanyası başlattı.

'MEDYAYA DAĞITMAKTAN ÇEKİNİYOR'

 

    Çıkıp 'İşte benim elimdeki belgelerim bu ve bunu size dağıtıyorum.' demesi gerekmez mi? İddiasını ispat etmesi gerekmez mi? Elinde bomba patladı, perişan oldu da ondan dağıtamadı. Çuvalladı ve bomba elinde patladı. Sahtekarlığı, müftericiliği, yalancılığı, ahlaksızlığı deşifre olduğu için kağıt parçalarını medyaya dağıtmaktan çekiniyor.

 

'KILIÇDAROĞLU'NUN YAPTIĞI YENİLİR YUTULUR DEĞİL'

 

    Kılıçdaroğlu, uluslararası ve milli bir sorun haline geldi. Yaptığı yenilir yutulur değil. Her gün iftira ile zarar veren bir kişi ile karşı karşıyayız. Sorarak iftira atıyor.

 

'TAŞERONLUK YAPIYOR'

 

    Bu kadar önemli görevlerde bulunan birisinin 'Ben yanıltıldım' demeye hakkı yoktur, çünkü gelen her konuyu tetkik etmek, 'doğru mu, eğri mi' diye incelemek, ondan sonra konuşmakla mükelleftir. Bu, gönüllü bir taşeronluk iş birliğidir.

 

'BODOSLAMA DALIYOR'

 

    Kim Türkiye'nin, Cumhurbaşkanının aleyhine bir iftira veriyorsa eline, adam 'bu iftira mıdır, değil midir' diye bakmıyor bile. Aldığı gibi bodoslama dalıyor. Nedir, ne değildir, ne getirir, ne götürür bakmıyor. Gözü kin ve nefretten hiçbir şeyi göremez hale gelmiş.

 

'MERYEM HANIMEFENDİ'YE İFTİRA ETTİLER'

 

    Tarihte çok iftiralar oldu. Meryem Hanımefendi'ye de iftira ettiler.

 

'TERÖR ÖRGÜTÜNÜN LEGAL SÖZCÜSÜ CHP'DİR'

 

    Merkel, 'Türkiye güvenli ülke değildir gitmeyin.' dedi. Kendisi açıklama yaptı Alman gazetelerine 'Türkiye güvenli bir ülke değil gelmeyin' dedi. Onlar Türkiye'nin aleyhine ne açıklama yapıyorlarsa, uluslararası güçler, istihbarat örgütleri, gazeteler, devletler, terör örgütleri, onun Meclis'teki ve Türkiye'deki legal görünümlü sözcüsü hiç tereddütsüz CHP. Burada aynısını görüyoruz.

 

'SENİ KİM KULLANIYOR?'

 

    Dürüst adam, ahlaklı, şerefli olduğunu iddia eden birisi bir belge açıklıyorsa bu belgeyi kimden aldığını da açıklaması lazım. 'Ben haber kaynağımı gizli tutarım'. Sen gazeteci falan değilsin, böyle bir yeminin falan yok. Ben şimdi soruyorum, diyorum ki 'Bunu kim verdi sana? FETÖ'cüler mi verdi, yoksa bazı ülkelerin istihbarat örgütleri mi verdi, yoksa diğer terör örgütlerinden herhangi birisi mi verdi, yoksa Türkiye düşmanlarından bizim bilmediğimiz başka birisi mi verdi veya siz mi oluşturdunuz bu sahte belgeleri veya çarpıtıyor musunuz?' Yani seni kim kullanıyor?

 

'BÖYLE BİR ŞEY OLABİLİR Mİ?'

 

    Türkiye'nin Cumhurbaşkanından ne istiyorsunuz da siz Türkiye'nin bütün düşmanlarıyla Türkiye'ye, Türk milletine, Türkiye'nin hükümeti ve Cumhurbaşkanına karşı ittifak ve işbirliği yapmaktan çekinmiyorsunuz.' Böyle bir şey olabilir mi? Kılıçdaroğlu, bugün Türkiye'nin ulusal güvenlik sorunu haline gelmiştir, milli bir sorunu haline gelmiştir. Yaptıkları yenilir yutulur şeyler değildir.

 

'TERÖR ÖRGÜTÜ İLE İLİŞKİN NEDİR?

    Fısıltı gazeteleri dolaşıyor, 'şunlar verdi, bunlar verdi'. Ben de merak ediyorum, herhangi bir istihbarat örgütü mü verdi? Verdiyse sen veren ülkenin çıkarlarına mı çalışıyorsun? O istihbarat örgütlerinin angaje ajanı mısın? Nesin sen, kendi ülken aleyhine çalışıyorsun? Yok bir terör örgütü verdiyse o zaman sen bu örgütünün destekçisi misin? Bu terör örgütüyle arandaki ilişki nedir, onu açıkla. Türkiye düşmanları verdiyse senin bu Türkiye düşmanlarıyla olan muhabbetinin sebebi nedir, bunu açıklaması lazım.

 

'ŞİMDİ GELMİŞLER, MECLİS ARAŞTIRSIN…'

    Şimdi gelmişler, 'Meclis araştırsın.' Sen araştırmadın mı, incelemedin mi bunu? Doğru mu, eğri mi diye teyit etmedin mi? Belli ki kağıdın geldisine, gittisine, şurasına, burasına bakmamış. Veriyorlar, kullanıyorlar. Türkiye'de kullanımı en kolay malzeme Kılıçdaroğlu'dur. Onun için uluslararası örgütler, terör örgütleri veya istihbarat örgütleri Türkiye'de kimi kullanacaklarını çok iyi biliyorlar. Hemen geliyorlar, kullanıyorlar. Bu kullanışlı malzemeden CHP'yi, Cumhuriyet Halk Partililerin kurtarması lazım."

 

'RUSYA İLE İLİŞKİLER BOZULUYOR, RUSYA'NIN YANINDA'

 

    Kılıçdaroğlu, FETÖ, PKK ve DHKP-C'nin ürettiği gündemlerin tek savunucusu. Kılıçdaroğlu, Suriye politikasında Esad'la aynı dili konuşuyor. Almanya'nın aleyhine tek bir kelime söyleyemez ama mesele Türkiye olunca konuşuyor. Türkiye politikalarında kim bizim karşımızda ise Kılıçdaroğlu onların yanında. Rusya ile ilişkiler bozuluyor, bakıyorsun Rusya'nın yanında. Ne istiyorsun sen bu ülkeden? Hiç Türkiye'nin haklı bir yönü yok mu bu kadar olay içerisinde.(Kaynak:Sputnik)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.