“Bu çok büyük bir ahlaksızlıktır”

“Bu çok büyük bir ahlaksızlıktır”
"İnsanların eşiyle, çocuklarıyla, yakınlarıyla konuşmasını bile illegal şekilde dinlerseniz bunu hiç kimseye izah edemezsiniz ve bu çok büyük bir ahlaksızlıktır, hukukta, örfte yeri yoktur"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, telefon dinlemelerine ilişkin, "İnsanların eşiyle, çocuklarıyla, yakınlarıyla konuşmasını bile illegal şekilde dinlerseniz bunu hiç kimseye izah edemezsiniz ve bu çok büyük bir ahlaksızlıktır, hukukta, örfte yeri yoktur" dedi.

İZMİR - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "paralel yapı"nın telefon dinleme iddialarına ilişkin, açıklamalarda bulundu. Çelik,  tüm demokratik ülkelerde insanların mahkeme kararlarıyla meşru yollarla dinlenebildiğini, dinlemenin terör, kaçakçılık ve uyuşturucu ticareti gibi suçlarla mücadelede önemli bir istihbarat aracı olduğunu  söyledi.

“Ama tüm bunların dışında politikacıları, gazetecileri, iş adamlarını illegal yollarla tamamen farklı ve kirli amaçlar için dinlerseniz bunu hiçbir yere sığdıramazsınız, özel hayatın gizliliğini ortadan kaldırmış olursunuz” diyen Çelik, şunları kaydetti:

“İnsanların eşiyle, çocuklarıyla, yakınlarıyla konuşmasını bile illegal şekilde dinlerseniz bunu hiç kimseye izah edemezsiniz ve bu çok büyük bir ahlaksızlıktır, hukukta, örfte yeri yoktur. Hele hele 7 bin kişilik bir orduyu dinlemek hangi maslahat gereğidir, hangi  akılla bu izah edilebilir bunu bilemiyorum. Kim dinledi, nasıl dinledi, hangi amaçlarla dinledi? Böyle bir liste ortaya çıktığına göre bunların da aslında araştırılması ortaya konması gerekiyor. Liste ortaya çıktığına göre bunu kimler, kimin talimatıyla hangi ama yönelik olarak yaptılar. Bu da araştırmalar sonucu ortaya çıkar ve geniş bir kitle belki zan altında kalmaktan kurtulur ve hem de mesele olması gereken zemine oturtulur." 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.