Bu kantarın topuzu kaçtı

Bu kantarın topuzu kaçtı
Bir zamanlar aralarında su sızmayan Zaman gazetesi genel yayın yönetmeni

Ekrem Dumanlı, dini jargonda büyük hakaretlerden biri sayılan bir ismi Başbakan Erdoğan'a yakıştırdı  

Haber Merkezi-Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarına ilişkin yorumlarda bulunan Ekrem Dumanlı Erdoğan'a hakarete varan bir benzetme ile karşılık verdi.

Zaman Gazetesi genel yayın yönetmeni başbakan  Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde ağır benzetmelerde bulundu. Ekrem Dumanlı Erdoğan'ın açıklamaları için çeşitli yorumlarda bulundu.

Dumanlı Başbakan Erdoğan için öyle bir benzetme de bulundu ki sözleri bu kadar da olmaz dedirtti. Başbakan'ın Haşhaşiler açıklamasından rahatsızlığını açıkça dile getiren Dumanlı sözünü daha ileri götürdü ve Erdoğan'ın tavırlarına ilişkin '’Yezid’ benzetmesi yaptı.

Yezid Benzetmesi

İslam dünyasına Kerbela  acısını yaşatan Peygamberimizin torunu  Hz. Hüseyin’i öldüren Yezid'i örnek gösteren Dumanlı," Yezit İstanbul'u fethetmek için de gelmişti. Fakat siyasi merkezdeki goygoycular Yezid'i doldura doldura bir yere getirdiler" dedi.

Goygoycu eleştirisi

Yezid'in Eyüp El Ensari ile İstanbul'u kuşatmaya bile geldiğini anımsatan Dumanlı fakat yanındakilerin yönlendirmesi ile hatalar yaptığını anlatmaya çalıştı. Başbakan Erdoğan'a hakarete varan benzetmesini sürdüren Dumanlı şunları söyledi:

"Yezid 3 yıl yönetimde bulunmuş bir adamdır. 3 yılında kahraman olmuş bir adamdır. Hakkaniyet ve adaletten ayrılmasaydı İslam tarihi onun hakkında bambaşka bir şey yazacaktı. O zaman siyasetinin merkezinde oturan goygoycular Yezid'i doldura doldura bir yere getirdiler. Benim korkum şimdi de öyle bir hadisenin yaşanması" dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.