1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Bu nasıl bir sadistliktir
Bu nasıl bir sadistliktir

Bu nasıl bir sadistliktir

Anadolu Ajansı'nın ulaştığı ve Suriye'de savaş suçlarını belgeleyen yeni fotoğraflar, işkence ve infaz görüntülerini tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor

A+A-

AA'nın yeni fotoğrafları yayınlamasının ardından Suriyeli muhalifler, konuya ilişkin basın toplantısı düzenleyeceklerini açıkladı

 

Ankara - Anadolu Ajansı'nın (AA) ulaştığı ve Suriye'de savaş suçlarını belgeleyen yeni fotoğraflarda, işkence ve infaz görüntüleri tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriliyor.

 

Yayınlanan yeni fotoğraflarda, Suriye'de Esed rejiminin uyguladığı işkence ve işlenen savaş suçları yeniden belgeleniyor. Yeni ulaşılan fotoğraflarda, muşambalara sarılmış çıplak insan bedenleri ve Suriyelilere baştan aşağı uygulanmış insanlık dışı işkence izleri görülüyor. Bir fotoğrafta yakılmış ve uzuvları parçalanmış bir ceset yer alırken, diğer fotoğrafta bir Suriyeli'nin gözleri oyulmuş haldeki görüntüsü bulunuyor.Onbinlerce fotoğraf arasından yasal kanıtlarla doğruluğu tespit edilen bu fotoğraflarda da rejimin uyguladığı insanlık dışı uygulamalar gözler önüne seriliyor.

Suriye'de rejim tarafından uygulanan sistematik aç bırakma ve işkence kanıtlarını taşıyan bu fotoğrafların çekildiği yerlerin, Şam civarındaki askeri üsler olduğu belirtiliyor.Çocuk ve yaşlıların açlığa terk edildiği anlaşılan fotoğraflarda, zincirlerle yapılan işkence ayrıntıları da net bir şekilde görülüyor.

AA'nın fotoğrafları yayınlamasının ardından Suriyeli muhalifler, konuya ilişkin basın toplantısı düzenleyeceklerini açıkladı. 

TİGRİS HABER GAZETESİ OLARAK YAKINDAN ÇEKİLDİĞİ İÇİN YAYINLANAMAYACAK KADAR VAHŞET İÇEREN  FOTOĞRAFLARDA YER ALAN GÖRÜNTÜLERİ YAYINLAMAMA  KARARI ALDIĞIMIZDAN, SİZLERLE SADECE UZAKTAN ÇEKİLMİŞ TOPLU BİR FOTOĞRAFI PAYLAŞIYOR VE YAŞANAN VAHŞETİ LANETLİYORUZ.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.