1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Buldan Dicle’de konuştu: Kürtler kaybetmez, kaybettirir
Buldan Dicle’de konuştu: Kürtler kaybetmez, kaybettirir

Buldan Dicle’de konuştu: Kürtler kaybetmez, kaybettirir

Diyarbakır’ın Dicle İlçesi’nde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Şunu görecekler, Kürtler hiçbir yerde kaybetmez ama Kürtler size büyük kaybettirecek. İstediğimiz yerde Kürtlerin birliği ile büyük kazanımlar elde etme, istediğimiz yerde de Kürtlerin birliği ve beraberliği ile onlara kaybettirme taktiklerini gerçekleştiriyoruz" dedi. 

A+A-

Buldan, Dicle ilçesinde partisince düzenlenen mitingde, 31 Mart'taki seçimlerde iyi bir sonuç almayı hedeflediklerini söyledi.

Buldan, burada yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

31 Mart tarihi Türkiye’nin önemle üzerinde durduğu ve AKP döneminin artık tarihe karışacağı, AKP devrinin artık biteceği, Recep Tayyip Erdoğan’ın devranının artık değişeceği bir tarihtir. Biz, 31 Mart tarihine işte böyle bakıyoruz. Her gün bize hakaret edenler, her gün bize iftira atanlar, yalan söyleyenler 31 Mart tarihinde, halkımızın büyük bir dersiyle karşılaşacaklar. Yalanlarını, talanlarını, hırsızlıklarını sandıkta verilecek olan cevapla alacaklar.

Biz halkımıza, Dicle halkına, Amed halkına güveniyoruz. Burada da iyi bir sonuç alacağımıza yürekten inanıyoruz. Biliyoruz ki Dicleliler Amed Büyükşehir'i örnek alacak. Biliyoruz ki Dicleliler Van’ı örnek alacak, Colemêrg’i örnek alacak, Gever’i örnek alacak ve en yüksek oyla bir kez daha tarih yazacaklar.

96 kayyım Ankara'da film çevirecek

Buraya kayyım atanmış. Halkımızın, sizlerin seçimlerde oyunuzu verdiğiniz, "irademdir" dediğiniz belediye eşbaşkanlarımızın yerine kayyım atanmış, belediyeniz gasp edilmiş. O kayyım tüm kurumları kapatmış, tabelalarını değiştirmiş ve bir halkın iradesine, seçilmişlerine haksızlık yapmış. Ama 8 gün kaldı, 8 gün sonra o kayyım da tıpkı diğer kayyımlar gibi Ankara’ya gidecek. Sayıları az değil, 96 kayyım. Tam bir film ekibi. Ankara’ya gittikten sonra işsiz kalmayacaklar, işleri hazır, film çevirecekler. O filmin baş kayyımı da Recep Tayyip Erdoğan olacak.

Kürtler hiçbir yerde kaybetmez ama Kürtler size büyük kaybettirecek

Burada önemli bir ittifak gerçekleştirdik. Kürt halkının bir araya gelişinin en güzel örneklerinden birini sergiledik. Bu ilçemizde de ittifakın önemi büyük. İşte bunun için 31 Mart tarihinde vereceğiniz oylar, aynı zamanda bu ittifak için de verilecek olan oylardır. Çünkü onlar hiçbir zaman bizim bir araya gelmemizi istemediler, Kürtlerin bir araya gelişini tasvip etmediler. Ama bir araya geldik, birlik ve beraberliğimizi sağladık. 31 Mart'ta da Dicle başta olmak üzere, ittifak gerçekleştirdiğimiz bütün ilçelerde bunu bir kez daha ispat edeceğiz. Şunu görecekler, Kürtler hiçbir yerde kaybetmez ama Kürtler size büyük kaybettirecek. İstediğimiz yerde Kürtlerin birliği ile büyük kazanımlar elde etme, istediğimiz yerde de Kürtlerin birliği ve beraberliği ile onlara kaybettirme taktiklerini gerçekleştiriyoruz.

İstediğin kadar bakan gönder kimse senin arkanı toplayamaz

İşte bize olan kızgınlıkları, bize olan öfkeleri aslında bundan kaynaklanıyor. Onun için Recep Bey ve bakanları her gün mitinglerde, televizyonlarda HDP’ye söylemedik söz bırakmıyorlar. Hakaret ediyorlar, yalan söylüyorlar, iftira atıyorlar. Tayyip Bey tüm bunları yaptıktan sonra hem eski hem de yeni bakanlarını arkasını toplamaları için buralara gönderiyor. Önce hakaret ediyor sonra diyor ki "gidin arkamı toparlayın". Hiç kimse senin arkanı toparlayamaz. İstediğin kadar eski ve yeni bakanlarını gönder ama yaptığın bütün bu hakaretlerin cevabını 31 Mart tarihinde sandıklardan alacaksın.

Dicle ve Fırat nasıl bir araya geliyorsa insanlar da HDP etrafında bir araya geliyor. HDP'nin ne kadar güçlendiğini, ne kadar büyüdüğünü gittiğimiz her yerde görüyoruz. Her yerde; mitinglerimizde, halk buluşmalarında görüyoruz ki insanlar HDP etrafında bütünleşiyor ve büyüyor. Ve bu coşku, bu kararlılık her yerde. Tıpkı Dicle ve Fırat nehri gibi bugün Amed’in bütün ilçelerinde insanlar bir araya geliyor. Dicle ve Fırat nasıl bir araya geliyorsa insanlar da HDP etrafında bir araya geliyorlar. Onları bu kadar tedirgin eden bu kadar korkutan şey bu. Bu kadar baskıya bu kadar engellemeye ve karşımıza çıkarılan her türlü engellemeye rağmen, halkımız HDP’yi yalnız bırakmıyor, sahipsiz bırakmıyor. İşte biz de sizlerden aldığımız güçle, sizlerden aldığımız büyük moralle giderek güçleniyoruz. Hepinize teşekkür ediyoruz.

Demirtaş'tan mesaj var

Bugün Sevgili Selahattin Demirtaş’ın bir röportajı yayımlandı. Sevgili Demirtaş’ın selamını da sizlere getirdik, tüm halkımıza selamı var. Sevgili Demirtaş’ın bir çağrısı var: “Kayyımları Ankara’ya gönderelim, büyük şehirlerde de faşizme kaybettirelim. Bunun için de sandığa gidelim, oylarımızı kullanalım ve büyük dersi 31 Mart’ta verelim” diyor. Biliyoruz ki Sevgili Demirtaş’ın söylediği her şeye halkımız inanıyor, güveniyor. İşte bir kez daha sevgili Demirtaş’ın bu mesajını iletmek bizim boynumuzun borcudur. Biliyoruz ki halkımız 31 Mart'ta Selahattin Demirtaş'a da selam gönderecek. Figen Yüksekdağ'a da selam gönderecek. Açlık grevinde olan arkadaşlarımıza, Sebahat Tuncel’e, Selma Irmak’a, Leyla Güven’e 31 Mart tarihinde selamlarını gönderecek.

Sandığa gidin

31 Mart'ta sandığa gidiyoruz, oylarımızı kullanıyoruz. Bir oy bile bunlara vereceğimiz ders için çok önemli. Sandığa gitmezlik yapmayın sakın, "oyumu kullanmayacağım" demeyin sakın. Her oyun bir önemi, bir kıymeti vardır. Ancak şunu da belirtmek isterim su uyur AKP uyumaz. O yüzden müşahit olalım, sandıklara sahip çıkalım ve oyumuzun çalınmasına asla izin vermeyelim.

Amed bir kez daha tarih yazacak

31 Mart tarihinde büyükşehirler başta olmak üzere, birçok il ve ilçeyi kazanacağız, büyük bir zafer kazanacağız. Amed Büyükşehir başta olmak üzere Amed'in bütün ilçelerinde büyük kazanımlarımız olacak. Bir kez daha sizlere çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Amed üzerine düşeni bir kez daha yapacak, bir kez daha tarih yazacak” ifadelerini kullandı.

Buldan, daha sonra Hani ilçesinde düzenlenen mitinge katıldı. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.