1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Erdoğan: Afrin operasyonu sahada fiilen başladı
Erdoğan: Afrin operasyonu sahada fiilen başladı

Erdoğan: Afrin operasyonu sahada fiilen başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kütahya'daki AK Parti olağan il kongresinde konuştu. Konuşmasında "Afrin operasyonu sahada fiilen başladı.

A+A-


Bunu Münbiç operasyonu takip edecek" diyen Erdoğan ABD'ye sert sözlerle yüklenerek " terör örgütlerine güvenmenin ne kadar yanlış olduğunu öğrenecekler" dedi.

 

Erdoğan'ın salona geçmeden önce dışarıdaki kalabalığa yönelik konuşmasından satır başları şöyle:

 

    Bu yolculuğumuzda hep şunu söyledik. Bir olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Partimizi 16 yıl önce kurduğumuzda neredeydik şimdi neredeyiz.

    Artık Türkiye dünyadaki en büyük ülkeler sıralamasında 17. sırada. Avrupa'da 6. sırada. Hedefimiz 2023'te ilk 10'a girmek.

    2017'nin 3. çeyreğinde Türkiye dünyada büyüme sıralamasında yüzde 11 ile 1 numara oldu. İnşallah bu hızla devam edeceğiz. Bu Rabia'ye sahip çıktığımız sürece bizi kimse yıkamayacak. Rabiamız da ne vardı? Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet.

 

'SENİN KİLON BUNU KALDIRMAZ'

 

    Rabiamızı anlamayanlar var. Bak (CHP Genel Başkanı Kemal) Kılıçdaroğlu anlıyor mu? O PKK'lı teröristlerle işbirliği yapsın. O darbe gecesi kaçarak Bakırköy belediyesine sığınan birisi. Biz F-16'lar üzerimizden geçerken orada halkımızla milletimizle beraber ne yapacağımızın planlarını yaptık, oradan onun talimatlarını verdik. O ise televizyondan izliyordu. Utanmadan 'Tankların karşısına ben çıkarım' diyor. Geç o işi. Senin kilon bunu kaldırmaz. İşte İstanbul'a getirdiğin il başkanınla kim olduğun ortaya çıktı.

 

Erdoğan'ın salondaki konuşmasından önemli başlıklar da şöyle:

 

    Bugün şehit vereceğim tehdidiyle başımıza geleceklere razı geleceğimizi düşünenler varsa onların yanıldıklarını göstermek boynumuzun borcudur. Ülkemizi dışarıdan kuşatma heveslerini kursaklarında bırakacağız. Bu coğrafya 1000 yıldır vatanımızdır. Kadim geçmişimiz bize her türlü ihaneti öğretti.

 

'BU GİRİŞİMLERİMİZ TÜRKİYE'Yİ HEDEF ALMIYOR DİYE ÜSTE ÇIKIYORLAR'

 

    Suriye'de terör örgütünün adını değiştirerek kurnazlık yaptıklarını sanıyorlar. Yok sınır muhafızlarıymış, yok SDG imiş, yok iç güvenlik oluşumuymuş. Siz kimi kandırıyorsunuz ya? Bu örgütün adı PKK'dir, YPG'dir.

    Amerika'nın da Avrupa Birliği'nin de terör örgütleri listesinde olan PKK var ya, Suriye'de iş tuttukları örgüt işte onun ta kendisidir. Böyle olduğunu kendileri de çok iyi bildikleri halde bizi ve tüm dünyayı kandırmak için adeta kırk takla atıyorlar. Bunu yaparken de sürekli kendileriyle tenakuza düşüyorlar. Biri diyor ki ‘Ordu kuracağız', öteki ‘Bizim asla böyle bir amacımız yok', bir başkası da ‘Sınır muhafızları oluşturacağız' diye bir laf ediyor. Daha bunun mürekkebi kurumadan iç güvenlik oluşumu diye bir şey çıkıyor ortaya. Bunların birbirlerinden haberi yok ya da birinin söylediği yalanı öteki duymadığı için her biri başka telden çalıyor.

    Üstelik bu girişimlerimiz Türkiye'yi hedef almıyor diye bir de üste çıkıyorlar. Ne olursa olsun bizim için önemli değil. Biz sahada ne oluyor ona bakıyoruz. Geldik ve geliyoruz.

 

'AFRİN'İ MÜNBİÇ TAKİP EDECEK'

 

    Afrin operasyonu sahada fiilen başladı. Bunu Münbiç takip edecek. Ardından da kademe kademe Irak sınırına kadar bu terör pisliğini temizleyeceğiz.

    Madem Münbiç'te bize verilen sözler şu ana kadar yerine getirilmedi, bunun gereğini yapmamıza kimsenin söyleyecek sözü olamaz.

    Burada bir hususun altını özellikle çizmek istiyorum. Bizim, Suriye'nin toprak bütünlüğüyle, bağımsız ve müreffeh geleceğiyle, Suriye halkının demokratik talepleriyle ilgili en küçük menfi bir düşüncemiz yoktur. Tam tersine kendi milli güvenliğimizle beraber ülkemizdeki 3,5 milyon sığınmacı başta olmak üzere evlerinden ve vatanlarından olmuş, Suriye nüfusunun yarısından fazlasını teşkil eden 13 milyona yakın kardeşimizin güvenliği, huzuru, geleceği için de bu adımları atıyoruz.

    Suriye'de kimler işgalcidir, bunu size açıklayayım mı? Suriye halkını çoluk çocuk demeden katleden herkes işgalcidir. 1 milyona yakın Suriyeliyi katledenlerden daha büyük işgalci olur mu?

 

'TERÖR ÖRGÜTLERİNE GÜVENMENİN NE KADAR YANLIŞ OLDUĞUNU ÖĞRENECEKLER'

 

    Galiba onların aklına Türk deyince sadece kucaklarında besleyip büyüttükleri FETÖ'cüler ve bu ihanet şebekesinin karaktersiz, omurgasız, her türlü kullanıma elverişli elemanları geliyor. Yine bunların aklına galiba bölgede çalışılacak ortak deyince de sadece parayı verenin tepe tepe kullanabildiği bir kiralık katiller ordusundan ibaret olan PKK'lılar geliyor. Ama merak etmeyin, terör örgütlerine güvenmenin ne kadar yanlış olduğunu öğrenecekler. Bu bölgede Türkiye'den başka çalışılabilecek müttefik bulamayacaklarını öğrenecekler.

 

'ŞİMDİ DE TERÖR KORİDORUNU DEVREYE SOKMAYA ÇALIŞIYORLAR'

 

    Artık karşılarında 3-5 askerle darbe yapabilecekleri, 3-5 gazete manşetiyle hükümeti düşürebilecekleri bir Türkiye yok. Gezi döneminde çapulculardan iş çıkmadı. PKK'yı harekete geçirip çukur eylemleriyle milletimizin huzurunu bozmaya çalıştılar. Suriye'de, Irak'ta farklı senaryolar devreye sokuldu. Şimdi de terör koridorunu devreye sokmaya çalışıyorlar. Bunun da üstesinden geleceğiz.(Kaynak:Sputnik)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.