1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Erdoğan: Diktatörlük olsaydı adamı alıp götürürlerdi
Erdoğan: Diktatörlük olsaydı adamı alıp götürürlerdi

Erdoğan: Diktatörlük olsaydı adamı alıp götürürlerdi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine 'faşist diktatör' diyen CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'a "Diktatörlük olsaydı adamı alıp götürürlerdi. Konuşturmazlardı" dedi.

A+A-

 

Erdoğan'ın 41. Muhtarlar Toplantısı'nda yaptığı konuşmadan satırbşaları şöyle: Mahalle kavramını yeniden tarif etmemiz gerekiyor.

Feto denilen alçağın arkasından giden kulları, onlar neredeler? İşte bir kısmı şu anda cezaevinde, bir kısmı yurt dışına kaçtı öyle veya böyle. Ama Pensilvanya'daki oradan ayrılamıyor. O nereye sığındı? O da Amerika'ya sığındı. 1999 yılından beri kendisine ayrılmış olan bir yerde, 400 dönümlük arazide, orada adeta köleleriyle beraber yaşıyor. Nereye kadar yaşayacaksın? Er veya geç hak yerini bulacaktır. Çünkü çok mazlumun ahını aldın. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Bu çıkacak. Seninle beraber bu zulme ortak olanlar da bunun hesabını verecekler.

'ÇAĞRIMIZLA ÖRGÜTLE İLİŞKİSİNİ KESENLER HAYATLARINI RAHAT SÜRDÜRÜYORLAR'

(Bank Asya'ya para yatıran kişiler) Sanki biz bunları dememişiz gibi arabasını satıp o bankaya yatıran… Bunca zaman bunları söyledik, bilsen nolur, bilmesen nolur? Bu kadar söyledikten sonra sen bunu yaparsan, hukukta bir kaide var. Onu bilmemek mazeret değil. Biz meydanlarda söyledik bunları ya. Bunların ne olduğunu meydanlarda anlattık. Bu örgüte sempati besleyen herkesi derhal ilişkilerini kesme konusunda ikaz ettim. Çağrımızla örgütle ilişkisini kesenler hayatlarını rahat sürdürüyorlar. Bazıları ısrarla bu meseleyi bizim şahsı hesaplaşmamız gibi görüyor. 15 Temmuz başarılı olsaydı, halimiz nice olurdu?

'GAZİSİNE SALDIRAN, ŞEHİT YAKININA TERBİYESİZLİK EDEN…'

Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz, 80 milyon vatandaşımızın tamamının namusuna emanet edilmiş yadigarlardır. Ülkesinin ve milletinin özgürlüğü, geleceği, korunması için gözünü kırpmadan ölümün üzerine giden, kimi şehit, kimi gazi olarak bu mücadeleden çıkan insanları başımızın üzerinde taşısak yeridir. Gazisine saldıran, şehit yakınına terbiyesizlik eden bu şehir magandaları, bu teröristler, bu zihniyetin bu ülkede nasıl barınabildiğini, ellerimizi başımızın arasına alıp düşünmemiz, sorgulamamız lazım.

Gaziliğin, şehitliğin ne demek olduğunu, ezanın, bayrağın, vatanın, milletin, devletin ne anlama geldiğini ana sınıfı çağından başlayarak tüm çocuklarımıza en güzel şekilde öğretmeliyiz. Aksi takdirde bu tür vandallıkların, bu tür cehaletlerin, bu tür ayıpların önüne geçemeyiz. Bu, hukuk meselesinden ziyade bir kültür meselesidir.

MHP'nin yanımızda yer almasını takdirle karşılıyorum.

'KİMSE KİMSEYİ ALDATMASIN'

O gece (15 Temmuz), sevincinden çığlık çığlığa birbirlerini arayanları biz biliyoruz. Ama biz bunları şimdilik televizyonlarda, şurada burada paylaşmıyoruz. Ama uluslararası toplantılarda biz bunları birileriyle özel paylaşıyoruz. Kimse kimseyi aldatmasın. Biz, kimin ne olduğunu gayet iyi biliriz. Bundan dolayıdır ki Türkiye'de de bundan sonra çeşitli ülkelerin bazı insanlarının burada rahatlıkla cirit atmalarına biz de fırsat vermeyeceğiz. Ne gerekiyorsa onu da yapacağız.(Kaynak: sputniknews)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.