1. HABERLER

  2. GUNCEL

  3. Erdoğan İstifa Eden Vekillere Yüklendi
Erdoğan İstifa Eden Vekillere Yüklendi

Erdoğan İstifa Eden Vekillere Yüklendi

Atatürk Havaalanı'nda kalabılığa seslenen Başbakan, "Bizi yarı yolda bırakanları kapının kenarına koyarız. Millet size ihanet edin diye oy vermedi." dedi.

A+A-

Sakarya ve Kocaeli'nde toplu açılışlar ve konuşmalar yapan daha sonra İstanbul'a geçen Erdoğan'ı Atatürk Havaalanı'nda büyük bir kalabalık karşıladı. Başbakan 19.15 gibi havalimanında oldu. Partisinden istifa edenleri unutmayan Erdoğan, "Bugüne kadar bizimle yola çıkıp da bize ihanet edenlerle biz halen beraber yürüyelim demeyiz. Onları kapının kenarına koyarız. Çünkü millet partinize ihanet edin diye oy vermedi."dedi.

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Kardeşlerim, bugün Sakarya'daydık. Gerçekten gerek Sakarya Üniversitesi, gerek Sakarya meydanı bambaşka bir coşkuyu yaşadı.

"BU OLAYIN ULUSLAR ARASI BOYUTU VAR"

Biz bir şeye bakacağız. Bizler bir meşrebi, bir micazı, bir oluşumu istismar edenlere sözümüz var. Asla oraya gönül verenlere bizim sözümüz olamaz. Türkiye farklı bir dönemi yaşıyor. Bir değişimi, dönüşümü yaşıyor. 11 yıldır bizden böyle bir sıçramayı beklemeyenler, oyunları bozulunca malesef çok farklı yöntemlere başvurdular. Bu olayın uluslararası boyutu vardır. Ama ulusal bazda ne yazık ki bu işin taşeronları vardır.

"BİZİM TEK MÜCADELEMİZ VAR"

Biz isterdik ki aynı istikamete yönelen insanlar birbirini vurmasın. Biz elele vermeye mecburuz, omuz omuza vermeye mecburuz. Zira biz neyin kavgasını yapıyoruz. Bizim tek mücadelemiz var. Önce insan, sonra devlet. Biz bunu başardık. Devleti önceleyen değil, insanı önceleyen bir anlayışı getirdik. İşte bu anlayışla İstanbulburada olağanüstü bir buluşmayı gerçekleştirdi.

"ADINI YOLSUZLUK OPERASYONU KOYDULAR"

Ben size çok teşekkkür ediyorum. Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Dikkat edin. Adını yolsuzluk operasyonu koydular. Kardeşlerim, bunun adını böyle koyanlar, yolsuzluğun içinde olanların ta kendileridir. Zira geçmişte nelerin olduğunu bittiğini bilenlerden biriyim. Biz damdan düşerek geldik, atamayla gelmedik

"EGEMENLİK YARGININ DEĞİLDİR"

Egemenlik yargının değildir, egemenlik yürütmenin de değildir. Egemenlik milletindir milletin. Fakat egemenliği milletin elinden alıp, egemenlik yetkisini kullanmak bana aittir diyen yargı da bunun hesabını vermelidir. Bu millete gönül veren, hizmetkar olan insanlar kalkıp da derme çatma iddialarla tutuklanıyorsa burada bir bit yeniği var. Şimdi ne diyorlar; konuşamayacaksın diyorlar. Silivri'nin kapısına gidenlere bunu söyleyemiyordunuz.

Dün İstanbul Başsavcısı'nın yaptığı açıklama manidardır. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı suç üstü yapmıştır. Başsavcı dosyayı istiyor, gizlilik olduğu gerekçesiyle dosyayı vermiyor, basına sızdırıyor.

"SAVCI MİLİTAN GİBİ BİLDİRİ DAĞITTI"

Yargı diyor ki; savcılar, hakimler, onlar herhangi bir eleştiriye tabi tutulamaz. Ne demek o? Sen gizlilik kaydı olan evrakı medyaya sızdıracaksın, dosyayı Başsavcı'ya vermeyeceksin. Ondan sonra aman bunlar konuşulmaz. kardeşim, ben konuşuyorum. Ve bu savcı kalkıp İstanbul Adliyesi'nin önünde, üniversite yıllarımızdaki marjinal militanlar gibi basın bildirisi dağıtabiliyorsa ben konuşuyorum. Siz bugüne kadar böyle bir savcı gördünüz mü? Ne demek gizlilik kaydı? Biz insanın suçluluğu tespit edilmediği sürece siz bir insana suçlu damgası vuramazsınız. Basına veriyorsunuz, basın da bu insanları hemen damgalıyor. 100 milyar dolar devlet zarar uğratılmış. Ya sen ya hesap bilmiyorsun ya da bu dünyadan haberin yok. Savcı iddiasını ispatla mükelleftir. O zaman bu iddianızı ispat edeceksiniz. Etmezseniz müfterisiniz. Çünkü bu iktidar bugüne kadar tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemedi, yedirtmedi.

"AİLELERİN MAHREMİYETİNE GİRECEK KADAR AHLAKTAN YOKSUNLAR"

Minareyi çalan kılıfını hazırlar. Bunlar çaldıkları veya çalmaya hazırlandıkları minarenin kılıfını hazırlıyorlar. Bunlarda her yol mübah. Bunlar ailelerin mahremiyetine girecek kadar ahlaktan yoksun. Ana muhalefetin genel müdürü SGK'nın genel müdürü iken Rahşan affıyla yolsuzluktan yırttı. Ayrıca Sayın Baykal'ı ssen bir kasetle götürdün. Eğer o kaset olmasaydı sen şu an CHP'nin genel başkanı olmayacaktın. Ayrıca Sayın Baykal'ın ihraç ettiği, yolsuzluk klasörü önünde boy boy resimler verdiğin kişiyi İstanbul'a aday yapıyorsun. Yolsuzlukları sebebiyle partisinden kovulan adamı tekrar içeri alacak kadar karnı geniş.

"30 MART MİLATTIR"

Ben şimdi sizden bir şey istiyorum. Şurada 90 günümüz var. 30 Mart yeni bir milattır. Yeni Türkiye'yi kurmaya, inşa etmeye yeni bir milattır. Buna hazır mıyız? Kapı kapı dolaşarak bildiklerimizi anlatmaya hazır mıyız?

"TUZAKLARA DÜŞMEYECEĞİZ"

Biz birilerinin konuştuğu gibi konuşmayacağız. Yumuşak dil ile konuşacağız. Beddualarla konuşmayacağız. Çünkü bir Müslüman bir Müslüman'a beddua edemez. Biz bu tuzaklara da gelmeyeceğiz. Bedduaya lanet, duaya evet, duaya davet. Buna bakacağız.

"DEVLET OKULLARI BİZE YETER DEYİN"

Gezi'de ülkeye çok şey kaybettirdiler. Şimdi de bununla ülkeye çok şey kaybettiriyorlar. Faizin, borsanın, dövizin durumu ortada. Bunun hesabını nasıl verecekler. Dersaneler diye bir olay tutturdular, olayı bu noktaya getirdiler. Bu olay dersaneler sürecinin bir devamıdır. Ben Ak Parti'ye gönül verenlere sesleniyorum. Siz de gelin 'Devletin okulları bize yeter, biz başka bir şey istemiyoruz' deyin. Tavrınızı koyun.

"İHANET EDENLERLE BERABER YÜRÜMEYİZ"

Bugüne kadar bizimle yola çıkıp da bize ihanet edenlerle biz halen beraber yürüyelim demeyiz. Onları kapının kenarına koyarız. Çünkü millet partinize ihanet edin diye oy vermedi. Bakanlık varken her şey cici güzel, bakanlıktan ayrıldıktan sonra kalkıyor ben filanca bakanı beğenmedim diyor. Senin böyle bir yetkin mi var ya. Önce bir haddini.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.