1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Erdoğan: Milli ve yerli olan herkesle hareket ederiz
Erdoğan: Milli ve yerli olan herkesle hareket ederiz

Erdoğan: Milli ve yerli olan herkesle hareket ederiz

AK Partili milletvekilleriyle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Biz bu işi milli mutabakat olarak görüyoruz. Milli ve yerli olan herkesle hareket edeceğiz" dedi.

A+A-

 

Beştepe'de düzenlenen 43. Muhtarlar Toplantısı'na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantı öncesi MHP ile yapılacak ittifak hakkında açıklama yaptı. Erdoğan, "Biz bu işi milli mutabakat olarak görüyoruz. Milli ve yerli olan herkesle hareket edeceğiz" dedi.

 

Muhtarlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

 

    Muhtarların en büyük sıkıntılarından biri olan SGK primlerinin devlet tarafından ödenmesine imkan sağladık. Böyle bir şey daha önce yoktu. 2116 liraya çıkan muhtar maaşlarında yüzde 40'ın üzerinde artış yapmış olduk. En az bir dönem muhtarlık yapmış olanları silah ruhsat harcından muaf tuttuk.

 

'MUHTARLIK BİNALARI YAPILMASI KARARI ALDIK'

 

    Bugün yeni bir müjdem var. Kimi yerlerde belediyeler kendi insiyatifleriyle muhtarlık binaları yaptırıyordu. Ülkemizin her yerinde ihtiyaç duyulan yerlerde muhtarlık binaları yapılması kararı aldık. Hazine envanterindeki bu iş için uygun olan araziler valiliklere ve kaymakamlılıklara tahsis edilecek. Onlar da imkan ölçüsünde muhtarlık hizmet binaları inşa edecek.

    İçişleri Bakanı şahsında valilikler inşa edecek. En azından bir odası mutfağı ve tuvaleti olmak suretiyle muhtarlık hizmet binalarıyla muhtarlıkların kurumsal olarak bir kimliği şahsiyeti olmuş olacak.

    25-30 bin nüfuslu mahalledeki bir muhtarın herkese ulaşması, her meseleyle ilgilenmesi elbette mümkün olmaz. 2019'da muhtarlıkların nüfus ve alan büyüklükleri konusunda alt ve üst sınır düşünülebilir.

 

'MİT MÜSTEŞARI'NA İFADEYE GİTMEYECEKSİN' DEDİM'

 

    Türkiye sıradan bir ülke değil, hele hele bir çadır devleti hiç değil. Biz güçlü bir ülkeyiz. Türkiye'nin en büyük sıkıntısı, kendisini milletten üstün gören bir zihniyetin yönetime tasallut olmasıdır.

    1950 seçimleri milletin zaferiyle sonuçlanmıştır. Menderes'i uydurma delillerle idama götürenlere bu millet hakkını helal etmeyecektir. 1990'lı yıllarda 28 Şubat cuntacılarının yeni bir kardeş kavgası çıkarmak için kurdukları tuzakları milletimizle birer birer bozduk. 2011 seçimlerinin ardından bir anda kendimizi yoğun bir saldırı dalgası içinde bulduk.

    (MİT müsteşarının ifadeye çağrılması) İfadeyi verip tutuklansaydı hedefin kim olduğunu gayet iyi biliyoruz. Kendisine gitmeyeceksin dedim. Polis seni almak isterse güvenlikçilerine talimat ver, polisi içeri sokmayacaklar dedim. FETÖ yargısı bu ülkenin evlatlarını birbirine vurduruyordu.

 

'F-16 OLURUZ, TANKLA TOPLA İNLERİNE GİRERİZ'

    Tek terörist kalmayacak bu ülkede Allah'ın izniyle. Bizim huzurumuzu kaçırmaya kimsenin hakkı yok. Nereden en ufak bir tehdit gelirse F-16 oluruz, tankla topla inlerine gireriz. FETÖ'de de aynı. Bazı anneler geliyor benim evladım suçsuz günahsız. Kusura bakma, suçsuzsa zaten bırakıyoruz.

    FETÖ'cülerde her numara var. Zaten bunların ağası da Pensilvanya'da, onun arkasında da Amerika var. ABD bizden terörist istiyorsa istediği teröristleri verdik. Şimdi bu teröristi istiyoruz bize vermiyor. Sen bunu vermiyorsan bundan sonra bizden herhangi bir teröristi istediğin zaman bu fakir buradayken o teröristi alamazsın.

 

'KURMAY SUBAYIM DA AYRI BİR CAMBAZ'

 

    Benim kurmay subayım da ayrı bir cambaz. Şu anda psikiyatrik vaka olduğunu uydurmuş. Avukatlar sürece dahil oldular, böyle bir şey söz konusu değil. Masumların haklarını iade etmek, suçluları hak ettiği cezaya çarptırmak suretiyle bu mücadeleyi başarıyla sonuçlandıracağız.

    Türkiye, hiç kimsenin kendi ülkesindeki iktidar oyununa meze olacak bir devlet değildir. Karşınızda ne Osmanlı'nın hasta adamı, ne Cumhuriyet'in çömez devleti var. Artık karşısında 2023 hedeflerine kilitlenmiş bir millet var. Artık karşınızda yepyeni bir ruh var.

    Gazi ne diyordu, Misak-ı Milli hudutları. Şu anda terör koridoru oluşturmak isteyenler var ya oralar Misak-ı Milli içinde olan yerlerdi. Devlet kurmak isteyenler avucunu yalar. Kimse orada bir devlet kurma gayreti içine girmesin. Kararlılığımız tamdır.

 

MUHTARLARA PAKET TUR

 

    (Muhtarlardan biri ‘Kudüs'e gidelim sayın cumhurbaşkanım diye bağırınca) Siz Kudüs'e giderseniz birileri ürker ya. Bütün planları, görevi içişleri bakanımıza verdik, kültür bakanımızla birlikte Kudüs de bunun içinde olabilir. Böyle bir paket tur içinde inşallah gerçekleştirebilir(Kaynak:Sputnik)

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.