1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Erdoğan: Rus turistlerin sayısı 3.5 milyona yaklaştığına göre oralardaki sorunlar da çözüldü demek
Erdoğan: Rus turistlerin sayısı 3.5 milyona yaklaştığına göre oralardaki sorunlar da çözüldü demek

Erdoğan: Rus turistlerin sayısı 3.5 milyona yaklaştığına göre oralardaki sorunlar da çözüldü demek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Rus turistlerin sayısı 3.5 milyona yaklaştığına göre oralardaki sorunlar da çözüldü demek" dedi.

A+A-

 

 

 

Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 3. Turizm Şurası'nda konuşan Erdoğan şunları söyledi:

 

    'Turizmde Türkiye çok zengin bir arşive sahip. Bu zengin arşive sahip olmamıza rağmen acaba turizmdeki çekim alanı dört dörtlük eksiklerimiz nelerdir bunları bulup çıkarmamız lazım. İnsanların görme tanıma dinleme dinlenme anlamından turizmin insanlığın tarihi kadar eski bir geçmişi olduğunu söylemek mümkündür. Turizmin bir sektör haline dönüşmesi geçtiğimiz yüzyılda ortaya çıkmıştır. Hizmet sektörü denildiği zaman turizm bu işte başı çekiyor. Türkiye geniş potansiyeli ile bu süreci yakından takip etmesi gereken ülkelerin başında geliyor.

 

'BİZİMLE AŞIK ATABİLECEK KAÇ ÜLKE BULUNABİLİR?'

 

    Suriye ve Irak merkezli olarak bölgemizde yaşanan gelişmelerle ülkemizdeki terör eylemleri ve darbe girişimi turizmimize çok ciddi bir darbe vurmuştur. Turist sayımız geçtiğimiz yıl 25 milyona kadar gerilemiştir. Turizmde gelen turist sayısına paralel geliri elde edemiyoruz. İnsanlar artık iyi bir müzik dinlemek kadar o müziğin nasıl icra edildiğini görmek istiyorlar. Gastronomi turizmi de rağbet gören bir turizm çeşididir. İnanç turizmi aynı şekilde insanların ilgisini çekmektedir. İnsanlar artık sadece dinlenmekle gezmekle yetinmiyor gittikleri yerlerde hayatın her alanına ulaşmak tecrübe etmek istiyorlar. İnsanlar hediyelik eşyalar kadar unutulmaz hatıralar da biriktirmeye önem veriyorlar. Bizimle aşık atabilecek denizi dağları ovaları insanı başka bir güzelliğe sahip kaç ülke bulunabilir?

'KAPISINA GELENE TERS BAKAN BİR MİLLET DEĞİLİZ'

    Kapısına gelene öyle ters bakan bir millet değiliz biz. Ülkemize gelen turiste gezdiği çarşıdan aldığı otantik eşyadan ziyade Türk örfünü adetini sunduk sunuyoruz sunmaya da devam edeceğiz.

'İSTANBUL GİBİ MÜCEVHER DEĞERİNDE BİR ŞEHRİN POTANSİYELİNİ DAHİ TAM OLARAK KULLANABİLMİŞ DEĞİLİZ'

    Biz İstanbul gibi mücevher değerinde bir şehrin potansiyelini dahi tam olarak kullanabilmiş değiliz. Son dönemde karşımıza çıkan ve çıkartılan engeller bizim için geleceğimizi inşa ederken dikkate alacağımız birer tecrübedir.

'MÜŞTERİSİZ İŞ MOTORSUZ OTOMOBİLE BENZER'

    Müşterisiz iş motorsuz otomobile benzer. Görüntü tamamdır ama sizi hiçbir yere götüremez. Yapmamız gereken müşterinin haberdar olmasını sağlamak sonra bunu en güzel şekilde sunmaktır.

'KREDİ DERECELENDİRME KURULUŞLARININ NOTLARINI ARTIK KİMSE CİDDİYE ALMIYOR'

    Türkiye son birkaç yıldır ekonomik saldırılara da maruz kalıyor. Kredi derecelendirme kuruluşlarının siyasi art niyetli notlarını artık kimse ciddiye almıyor. Biz işimize bakacağız. Biz tüm dünyaya hakikatleri göstermenin anlatmanın gayreti içinde olacağız.

'AKM'Yİ YIKIYORUZ, PAZARTESİ YENİ OPERA BİNASININ LANSMANINI YAPACAĞIM'

    Bugün burada bir müjde vermek istiyorum. Burası Ankara'daki bizim yarı opera binası diyebileceğimiz bir kongre merkezimiz 2.000 kişilik. Şimdi İstanbul'da Atatürk Kültür Merkezi'nin olduğu yeri yıkıyoruz oraya daha büyüğünü çok çok modern bir mimari ile pazartesi günü İstanbul'da lansmanını yapacağım 2019'un sonuna kadar orada bir opera binasını İstanbul'umuza kazandırmış olacağız. İnşallah 2019 seçiminden önceye yetiştireceğiz.(Kaynak:Sputnik)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.