1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Erdoğan: Sen Atatürk'ü atletle yemek yerken görüp de resim çektirdiğine şahit oldun mu?
Erdoğan: Sen Atatürk'ü atletle yemek yerken görüp de resim çektirdiğine şahit oldun mu?

Erdoğan: Sen Atatürk'ü atletle yemek yerken görüp de resim çektirdiğine şahit oldun mu?

Erdoğan: Sen Atatürk'ü atletle yemek yerken görüp de resim çektirdiğine şahit oldun mu?

A+A-

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü'nde atletle yemek yerken görüntülenmesiyle ilgili "Atletle yemek yiyor, sonra da 'vatandaş' deniliyor. Sen Atatürk'ü atletle yemek yerken görüp de resim çektirdiğine şahit oldun mu? Bunlar trajikomik görüntüler" dedi.

Muhtarlar Toplantısı'nda konuşan Erdoğan şunları söyledi:

    Sözde adalet yürüyüşü yapıyor birisi, Ankara'dan çıkmış İstanbul'a yürüyor. Arada sırada bir de karavana oturuyor ve atletle bir yemek yiyor. Bugün de baktım ki, bir gazete başlık atmış, 'Vatandaş falanca.' Bu benim vatandaşıma hakarettir. Benim vatandaşım böyle, hele hele bir siyasi partinin, anamuhalefetin başında olacak, çağıracak gazeteciyi, 'Gel, benim bu fotoğrafımı bir çek.' ve ondan sonra da 'Ben Atatürk'ün partisinin başıyım.' Sen Atatürk'ü böyle atletle, yemek yerken görüp de resim çektirdiğine şahit oldun mu? Böyle bir şey var mı?

'DENİZİN ÜSTÜNE HAVALİMANI YAPIYORUZ, KOMÜNİSTLER 'İSTEMEZÜK' DİYOR'

    Şimdi denizin üzerine havalimanı yapıyoruz, bunlar 'İstemezük' diyorlar. Kim bunlar? Komünistler, komünistler. İki ili, Artvin ve Rize'yi kucaklayacak bu havalimanı, adam 'İstemezük' diyor. Bu sol zihniyet, bu komünistler, bunlar hiçbir zaman vatansever, milliyetperver değildir. Su ve yol medeniyet göstergesidir.

    Tuvalete gidişin fiyatı 1 milyondu ya. Nerelerden nerelere getirdik ülkeyi.

'GEÇ O İŞLER, BİR TANE 'EVET' FAZLA OLURSA BU İŞ BİTİYOR'

    Bazıları yazıyor, "Şu kadar 'Hayır' oyunu nereye koyacaksın?". Geç o işleri. Bir tane 'Evet' fazla olursa bu iş bitiyor. Demokrasi bu. Hangisi daha fazla çıkarsa mesele onun lehine bitmiştir. Hazmedemiyorlar. Alışacaklar bu işe. Alışacaklar. Yeter ki biz bir olalım, iri olalım. Hep birlikte Türkiye olalım, bunlara gerekli dersi vermiş oluruz.

'KÜRT KARDEŞLERİM SURİYE'NİN KUZEYİNDEKİ OLUŞUMA FIRSAT VERMEYECEK'

    Suriye'nin kuzeyinde biz PYD'ye, YPG'ye bir sözde devlet asla kurdurmayız, kurdurmayacağız. Şunu da söyleyeyim; bazıları 'Kürt devleti' filan deyip duruyorlar. Ben bunu Kürt kardeşlerime bir hakaret telakki ediyorum. Zira benim Kürt kardeşlerim, inanıyorum ki Suriye'nin kuzeyinde, Türkiye'nin güneyinde böyle bir oluşuma asla fırsat vermeyecektir.

    Yapmak istedikleri neydi? Suriye'nin kuzeyinde bir terör koridoru oluşturmak suretiyle Akdeniz'e ulaşmaktı. Kusura bakmasınlar, Cudi'de ne yaptıysak, Tendürek'de ne yaptıysak, Kandil'de ne yapıyorsak, Gabar'da ne yapıyorsak, Bestler-Dereler'de ne yapıyorsak, her yerde bunları nerede görürsek aynısını yapmaya devam edeceğiz.

'VATANI BÖLMEK İSTEYENLERE HER TARAFI MEZAR EDERİZ'

 

    Tek bayrağımız, tek vatanımız ve tek devletimiz var. 780 bin kilometrekare tek vatan. Bu vatanı bölmeye gayret edenlere, biz her tarafı mezar ederiz.

'KUDURUYORLAR VE KUDURACAKLAR'

    Türkiye'nin çıkarları, hassasiyetleri, talepleri söz konusu olduğunda kibirle demokrasiden, insan haklarından, bize ders vermekten söz edenlerin, kendi çıkarlarını nasıl her şeyin üzerinde tuttuklarını biz çok iyi biliriz. Her dediklerini yapan, her istediklerini yerine getiren, adeta emirlerine amade bir Türkiye hayaliyle yanıp tutuşanlar, biz kendi ajandamızı takip ettikçe, onurlu ve dik bir duruş sergiledikçe adeta kuduruyorlar ve kuduracaklar.

'PARTİMİZDE KÖKLÜ DEĞİŞİM SÜRECİ BAŞLATTIK, DİĞER PARTİLERDEN DE BEKLİYORUZ'

    FETÖ gibi, PKK gibi, DEAŞ gibi DHKP-C gibi ihanet örgütleri ile terör örgütleri ile birlikte hareket etmediği sürece, kökeni, meşrebi, yaşam biçimi ne olursa olsun herkese gönlümüz ve kollarımız açıktır. Unutulmamalıdır ki canımız pahasına yürüttüğümüz bu mücadeleyi şu partinin veya herhangi bir siyasetçinin çıkarı değil, ülkemizin ve milletimizin bekası için veriyoruz. Hiç kimsenin, kendi çıkarı veya saplantıları uğruna bu mücadeleye darbe vurma hakkı yoktur. Biz bu anlayışla kendi partimizde köklü bir değişim sürecini başlattık. Diğer partilerin de aynı anlayışla kendilerini yenilemelerini, yaklaşımlarını ve söylemlerini gözden geçirmelerini bekliyoruz(Kaynak:Sputnik)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.