1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Erdoğan:Ben bu zata haddini bildiririm, orada sıkıntı yok
Erdoğan:Ben bu zata haddini bildiririm, orada sıkıntı yok

Erdoğan:Ben bu zata haddini bildiririm, orada sıkıntı yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kars'ta AKP İl Kongresi'nde konuştu. ABD'deki Rıza Sarraf davası ile ilgili "Sahte mahkemeler benim ülkemi yargılayamaz" diyen Erdoğan,

A+A-

 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nunu açıkladığı belgeler hakkında da, "Ben bu zata haddini bildiririm, orada bir sıkıntı yok" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satır başları: 

Kars 15 Temmuz'da tankların önüne gövdesini siper ederek kısa sürede hepsini kışlasına geri dönmesini sağlamıştır. Kars bugün de ülkesine saldırmak isteyenlere geçit vermeyeceğini göstermiştir. Kars'a bir teşekkür de 16 Nisan için borçluyum. Yüzde 51 diyerek tercihinizi büyük ve güçlü Türkiye'den yana gösteriniz. Kars'ın bizim gönlümüzde hep ayrı bir yeri olmuştur. Bizde Türk'üyle Kürt'üyle Azerisi'yle ayrılık yok bizde birlik var. Biz ayırabilir miyiz insanoğlunu birbirinden?

"Gençler, ne makamların ne gücün ne paranın karşısında eğilmeyeceksiniz"

Gençler, ne makamların ne gücün ne paranın karşısında eğilmeyeceksiniz. Eğilirseniz hakkım size helal olmasın! 250 şehidimiz olsun. Birileri Amerikaya gider bu ülkenin asıl sahipleri burada kalır. Kimisi Hans'ın kimisi George'nin kölesi oluyor. Kimisi kurulan sahte mahkemelerle benim ülkemi yargılama kalkıyor. Boşuna uğraşmayın. Bizim abdestimizde şüphemiz yok ki namazımızdan olsun. FETÖ'nün temsilcileriyle kurulan mahkemeler asla benim ülkemi mahkum edemez.

"UÇAK FİYATLARI DÜŞECEK"

Biz hizmet ederiz biz yaparız ama birileri de malum zat gibi iftira eder. Bölgenin en modern havalimanı Kars'ta kuruldu. Az önce sayın valim "Fiyatlar birza pahalı. Uçak fiyatları. Uçak sayısı da az. Otel sayısı az" dedi. Ben buradan turizm sektörnün içinde olanlara sesleniyorum gel Kars'a otel yap. Uçak fiyatlarını da inşallah indirecekler. Ben de arkadaşlarımla takip edeceğim.

"BELGELER SAHTE" 

İki haftadır süren tatsız bir tartışma var. Cevap versek kendimize yakıştıramıyoruz. Cevap vermezsek 'acaba' deniliyor. Birkaç hususa açıklık getirmek istiyorum. Bir müddet önce ana muhalefetin başındaki zat bir iddia ortaya attı. Laflar çok büyük ama özüne baktığınızda ortada bir komedi var. Bu şahıs geçen haftaki grup konuşmasında '17 Kasım'da Çorum'da bir konuşma yaptım' diye söze başladı. Böyle bir konuşma bulamadılar. Çünkü 17 Kasım'da Çorum'a gitmemiş. Çorlu'da bir konuşma yapmış. Çorlu ile Çorum'u karıştırmış. Kendince siyasi hayatının en önemli konuşmasını yapıyor. Ama Çorum ile Çorlu'yu ayırt edemiyor. Aynen şu ifadelerle güya şahsımı itham ediyor. 'Senin çocukların vergi cennetlerine para gönderdi mi, göndermedi mi' diyor. Hesap uzmanıymış ya, 'Hesaplaşalım' diyor. Kendisinin bu sorusuna gayet açık bir cevap verdim. 'Benim çocuklarım yurtdışına para göndermediler' dedim. Öne sürdüğün iddiaların belgesi var mı, açıkla dedim. Belgen varsa, çıkar gereğini yapayım. Yoksa çık özür dile diye meydan okudum. Azıcık onuru, haysiyeti, şerefi olan birisinin bu sözler karşısında iki yoldan birini seçmesini ifade ettim. Sonra bu zat birtakım kağıtlar sallayarak bilmem ne adasına şu kişi bu kadar bu kişi bu kadar yatırdı diye güya iddialarını belgelendirdi. Ama belge dediği bu iddiaları da kimseye vermedi. Ben de geçmişte kendisinin birçok yalanını ifade ettim. Ardından sorduğu soruya cevabımı bir kez daha tekrarladım. Zerre kadar senin aklın olsa o isim özel kalem müdürü mü diye sorar. Kılavuzu karga olanın... Bunlar işte maalesef böyle bir yanlışın peşinde gidiyor. Belge dediği kağıtları gördükten sonra anladıkki birileri buz atı fena halde tongaya düşürmüş. CHP'de bitmeyecek olan adamın ayağını kaydırma oyununa Kemal'in kendisini kurban edecekler. Orası artık bizi çok da ilgilendirmiyor. Bu zatın belgelerini görünce anladık ki bir şirket alışverişi için harcanan paraların dekontlarını 'Yurtdışına para gönderiyorlar' diye vermişler. Yani ortada yurtdışına gönderilen bir para yok. Halkbankası ile Albaraka arasındaki bir alıvşerilşin belgeleri var. Bu elindeki belgeler de sahte.

"ELİNDE BELGE VARSA MİLLETİN ÖNÜNE KOY"

Hani nerede yurtdışına gönderilen paralar. Herkesin olur olmaz konuştuğunu görüyoruz. Ana muhalefetin başıysan ağzından çıkana dikkat edeceksin. Bu kadar net bir iddia karşısında şerefi olan ne yapar. Elinde belge varsa milletin önüne koy ben gereğini yaparım. Yoksa sen siyasetten çekil. CHP'nin başından da çekil de karşımızda doğru dürüst bir muhalefet bulalım. Allah'ım neydi günahım diye bir şarkı vardı ya. Bu zat bana bunu hatırlatıyor. Şeytan taşlamaktan tavafa fırsat kalmıyor. Ben bu zata haddini bildirirdim onda bir sıkıntı yok da sürekli bu zatı dinlemek zorunda kalan milletime Allah sana sabır versin. Bu zatı rezil kepaze ediyorlar. Bir oyun var. Onca yalanı yüzüne vurmamıza rağmen halen yerinde duruyor.

"ŞİMDİ DE SURİYELİLERE KAFAYI TAKTI"

Şimdi de Suriyelilere harcanan paralara kafayı taktı. Senin mültecilerle ilgili derdin var mı? Bütün bu adımları kararlılıkla atıyoruz. Biz 30 milyar doları aşkın bir rakamı Türkiye olarak harcadığımızı söylüyoruz. Sen kimsin ki bunu sana ispatlayacağız. Tüm STK'larımızla, tüm milletimizle bu insanlarımızın her şeyini 7 yıldır biz hallediyoruz.(Kaynak:Cumhuriyet)

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.