Bilal Yavuz

Bilal Yavuz

köşe yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Hakikat

A+A-

Güneydoğu’ya gelen siyasi parti temsilcilerinden hep şunu duyarsınız, bölgenizde işsizlik var, çözüm tarım… Bölge insanlarını çiftçi, “köylü” ve köle gören zihniyetler...

Güneydoğu’da yerli otomobil, yerli akıllı telefon üretelim, küresel şirketler kuralım, bölge insanlarına vizyonlu istihdamlar sağlayalım diye vaad eden bile yok…

Amaçları suyunu, enerjisini aldıkları bölgenin insanını da erzaklarını temin için köleleştirmek…

Güneydoğu, halklarıyla beraber onlara su, ekmek, enerj verecek, ancak başka hiçbir şeye karışmayacak, gizli ve açık faşistlerin dertleri bu.

Onca parti var ama bu alanda sadece bölgenin partisi insanını köle görmüyor, çok acı bir şey, diğer tüm partiler köle görmekte, hor görmekte, hafife almakta birbirleriyle yarışıyor.

Müslümanlar için alemde en üstün bağ İslam bağı değil mi? Batınızdaki dinsiz soydaşlarınıza verdiğiniz değerin yarısını bile vermiyorsunuz doğulu dindaşlarınıza, işte bazılarının müslümanlığı bu kadar.

Ama galip gelemeyeceksiniz, Yezid’in, Haccac’ın tohumları Ali’lere, Hasan’lara, Hüseyin’lere boyun eğdiremez, er ya da geç bir Abbasi gelir, biiznillah din tüccarlarının saltanatını yıkar, zulme son verir.

Hakiki müslümanlar, münafıklar kadar cesur olmadıkça fitne bitmez, hakikatten dönenler, hakikate dönmez.

Hakikiler örnek liderler olduğu gün, gönüller İslam’a ısınır, adaleti görenler hakikatin Hira’sına sığınır.

İplik gibi birbirine bağlı, batıla isyan zamanıdır. Helal dairesinde harama isyan edenler, yeryüzünün ıslah edicileridir. Susanların vay haline…

Kendimize soralım hangisiyiz? Neyin tarafındaysak oyuz… Biz bu dünyaya egoist nefslerin değil, hakikatin, adaletin tarafı olmaya gelmedik mi?

Kimsenin holiganı olmayalım, ölçümüz herkese karşı hak olsun, sevdiklerimize bile…

Hakikiler bileşmedikçe ne toplum düzelir ne de millet… Herşey daha da kötüye gider. Bütün mesele hakikilerin birleşecek kadar cesur olabilmesinde.

Güneydoğu için adalet, Türkiye için adalet yolundan geçer.

Bu da ancak adalet kelimesini sömüren din ve dinsizlik tüccarlarına karşı milleti arkasına alacak, ideoloji prangalarından kurtulmuş yeni bir oluşumla tesis edilebilir.

Hakikiler cemiyeti… İnsanlık ve mağdurlar sizi bekliyor. Ne zamana kadar ayrı, gayrı duracaksınız?

Bu yazı toplam 1274 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.