Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan’a yeni görev

Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan’a yeni görev
Ziraat Bankası’nın olağan genel kurulu toplantı tutanağına göre, Halkbank eski Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Aslan’ın üç yıl süre ile Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmesi oy birliği ile kabul edildi.

 Ziraat Bankası Yönetim Kurulunda resmen göreve başladı.

 

Aslan'ın bugün yemin etmesi ve ardından yönetim kurulundaki görevine resmen başlaması bekleniyor.

KAP'a bildirildi

Bankanın 31 Mart'ta gerçekleşen Genel Kurulu'nun toplantı tutanağı, dün onaylandı; açıklama dün akşam saatlerinde KAP'a yapıldı.

Tutanağa göre, muharrem Kaerslı Yusuf Dağcan, Hüseyin Aydın Salim Alkan Mustafa Çetin Metin Özdemir, Feyzi Çutur ve Fahrettin Özdemirci’nin görevlerine devam etmesine karar verildi ve Aslan ise üç yıllığına yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.

Halkbankası'yla ipler koptu

Yolsuzluk iddiaları üzerine 17 Aralık'ta başlatılan soruşturma öncesinde Halkbankası'nda Yönetim Kurulu üyeliği ve Genel Müdürlük görevlerini yürüten Aslan, söz konusu soruşturma kapsamında tutuklanmasının ardından 7 Şubat'ta Genel Müdürlük görevinden ayrılmış, 14 şubat’ta tahliye edilmişti.

Aslan'ın 31 Mart'a kadar devam eden Halkbank Yönetim kurulu üyeliği ise, bu tarihte gerçekleştirilen genel kurul toplantısıyla sona erdi. Aslan, aynı gün akşam saatlerinde başlayan Ziraat Bankasgenel kurulunda üç yıl süreyle yönetim kurulu üyeliğine atandı.Ayrıca, 2014 yılı için genel müdür olan yönetim kurulu üyesi için 23,500 lira, kamu görevi bulunmayan yönetim kurulu üyeleri için 11,400 lira ve kamu görevi bulunan yönetim kurulu üyeleri için 4,750 lira ücret belirlendi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.