Halkbank'ın yeni yönetim kurulu belirlendi

Halkbank'ın yeni yönetim kurulu belirlendi
Bankanın Yönetim Kurulu Üyesi ve Eski Genel Müdürü Süleyman Aslan ile Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Birdal yeni yönetim kurulu listesinde yer almadı

Genel Kurul'da ayrıca, temettü konusu da görüşüldü ve 7 Nisan 2014 tarihinde 1 Türk Lirası (TL) nominal değerli paya net 0,1870573 lira nakit kar payı ödenmesi kararı alındı

İSTANBUL  - Türkiye Halk Bankası'nın (Halkbank) Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda, Hasan Cebeci, Süleyman Kalkan, Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Emin Süha Çayköylü, Nurzahit Keskin, Ahmet Yarız ve İsmail Erol İşbilen'in yönetim kurulu üyeliklerinin devam etmesine, Sadık Tıltak ve Yunus Karan'ın ise 3 yıllık süre ile yönetim kurulu üyesi olarak seçilmesine karar verildi.

Halkbank tarafından, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, bankanın olağan genel kurulunun gerçekleştirildiği ve yeni yönetim kurulunun oluşturulduğu belirtildi.

Açıklamaya göre, genel kurul toplantısında, Halkbank'ın Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kahraman'ın vefatı nedeniyle yerine Ali Fuat Taşkesenlioğlu'nun ataması onaylandı. Verilen önerge doğrultusunda, Yönetim Kurulu Üyesi olarak Hasan Cebeci, Süleyman Kalkan, Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Emin Süha Çayköylü, Nurzahit Keskin, Ahmet Yarız, İsmail Erol İşbilen'in görevlerine devam etmesi, Sadık Tıltak ve Yunus Katan'ın 3 yıllık süre ile seçilmesi kararı alındı.Buna göre, genel kurul toplantısında kabul edilen teklifle, bankanın Yönetim Kurulu Üyesi ve Eski Genel Müdürü Süleyman Aslan ile Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Birdal yeni yönetim kurulu listesinde yer almadı. Denetim Kurulu Üyesi olarak da Faruk Özçelik ve Ali Arslan'ın görevine devam etmesine karar verildi.

Genel Kurul'da ayrıca, temettü dağıtımı konusu da görüşüldü ve 7 Nisan 2014 tarihinde 1 Türk Lirası (TL) nominal değerli paya net 0,1870573 lira nakit kar payı ödenmesi kararı alındı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.