Yakubi Doktor

Yakubi Doktor

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

IRKÇILIK;

A+A-

“Kendi toplumunu sevmenin yanında, farklı toplumlara karşı nefreti de barındıran düşünce biçimi” diyor sözlükler. Evet özü bu! Lakin bu bence yinede tek boyutlu bir bakışçısı ve işin aslında herkes en az bir kere ırkçı.

 

a-Kendi inancını diğer inançlardan üstün tutan, bununla da kalmayıp diğer inançlara sahip kişileri; şeytan, kafir ve ateist kelimeleri ile yaftalayan DİN IRKÇILIĞI.

b-Kendi konuştuğu anadili dünya üzerindeki en üstün dil olarak kabul ederek evrensel dilde baskın olmaya çalışan DİL IRKÇILARI.

c-Aynı dine inansa da, aynı dili konuşsa da, aynı toprakta yaşa da; iş takımının yenilgisine gelince karşı takım kafilesini kurşunlayarak, şarampolden aşağı sürüklemek isteyen korkunç zihniyete sahip FUTBOL (SPOR) IRKÇILARI.

d-Geçtiğimiz günlerde yaşanan ki bir tek Avrupalının başına gelse kıyametlerin kopacağı, ayaklanmaların çıkacağı, alakası olamadığı halde mutlaka Türkiye ye de sıçrayacak olan ama ne hikmetse medyada pek duyurulmayan o silahlı saldırı sonucu öldürülen 150 Kenyalı öğrenciyi yok sayan; siyahçı, beyazcı, sarıcı TEN IRKÇILARI.

e-Ya feminizm kökenli erkek nefreti öngören ya da ataerkil kökenli kadına zulmü hoş gören CİNS IRKÇILIĞI.

f-Yolu babasının bahçesi sanan, olmadık yerde park eden ya da ışıkları pas geçip sözde hayat memat acelesi olan ama randevularına ne hikmetse hep geç kalan başka bir toplum var mıdır sorusunu havada asılı bırakan TRAFİK IRKÇILARI.

Irkçılığın  aslında iki kelime ile ifadesi; fanatizm ve faşizm.

Herkesin her şeyi ve herkesi sevmesi gerekmez ve zaten bu mümkün de değil, sevmenin doğasına aykırı ve keza “özgürlük”, “demokrasi” gibi kelimelerin karşılığı asla herkesin özgürlük alanına tecavüz serbestliği  ile de uyuşamaz.

 

Herkes kendi cennetini ya da cehennemini ölmeden önce de yaşar.

Kendi cennetinizi yaratın ne kadar cehenneme çevirmeye çalışanlar çıksa da dünyanızı, siz hedefinizden ödün vermeyin çünkü bu dünya “BEN NE DERSEM O!” demekten vazgeçtiğimiz ve “SENCE?” diye sorduğumuz gün barışa barışık kalacaktır.

 

 

Dip not: Irkçılığın her çeşidini lanetliyorum ve diliyorum ki insanlar ellerindeki güçleri yok etmek için değil yaşatmak için kullansın!

 

Bu yazı toplam 1341 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.