Irkçılık cehaleti

Gündem yine fitne dolu. Yine Kürd ve Kürdçe düşmanlığı yapan bir öğretmen haberi.

Böyle nice faşist zihniyet var öğretmen kılığında. Binlerce Kürd ve Zaza çocuğunun çocukluğunda izleri var.

Böyle sözde öğretmenler işten atılıp hapis cezası almadıkça adalet hiç yerini bulur mu?

Güçleri ancak çocuklara yetiyor, Türkçe öğrenemedi diye dayak yiyen nice Kürd çocukları oldu yakın tarihte.

Bu Türk ırkçılarına dikkat ediyorum, teketekte bulamazsın onları, hep mazlum Kürd insanlarını, kimsesiz garibanları ezmeye çalışırken görürsün, ya sürü halinde saldırırlar ya da makam maskesiyle.

Böyle korkak namussuzlarla, zalim fitnebazlarla imtihan oldu Kürd Milleti yüzyıldır, ortadoğunun her yerinde.

Mahşerde tam adaletin sağlanması bir yana, bir gün inşallah şu yalan dünyada da hak yerini bulacak, bugün kırk milyonken ya da yarın yüz milyonken, er ya da geç haklıya hakkı verilecek, haksız helak olacak, karanlıklar toprağa gömülecek...

Oysa dünya herkese yeterdi, Ortadoğu hepimize yeterdi, ne geçti elinize düşmanlıktan başka, kötüleşmekten başka elinize ne geçti? Huzursuzluktan başka ne kazandınız? Siz ırkçılar asla mutlu olamayacaksınız, cesarete ve yiğitliğe ve onurlu duruşa hep hasret kalacaksınız.

Omurgasızlar, omurgalı asil halklara haset duyarak ömür tüketecek, zulüm devri de bitti, gayrı istedikleri gibi zulüm edemiyorlar, kudura kudura yaşayıp ölmekten başka, sürekli soylu halkları kem gözle izlemekten başka bir işe yaramayacaklar.

Bu ülkenin geride kalmasının en büyük nedeni gerizekalı ırkçılar ve asalak ırkçı ideoloji. Bunlarda asla fikir bulamazsın, bilim ve ilimden eser göremezsin, lafları tekerlemeden ileri gitmez, putlaştırdıkları ırkçı liderlerine her gün tapınmaktan başka asla bir halta asla yaramazlar. Türkiye hep bu ırkçılar yüzünden geride, gelişmekte olan ülkelerden bile değil artık...

Bir gün bu ırkçılık cehaleti bitecek, yüzümüze bakmaya utanacaklar, kısas olur mu diye korkacaklar, zalimlere yalnızca adalet borçluyuz, asla onlar gibi belaltı vurmayacak kadim halklar, adaletle yargılanacaklar, hesap verecekler, bedel ödeyecekler.

Ahmed Arif, Yılmaz Güney, Ahmed Kaya, Mehmed Uzun gibi yürekli gençler çoğalacak, bir farkla, ustaların uğradıkları zulme onlar uğramayacak inşallah, sürgün bu defa zalimlere yazılacak.

Yarın elbette kadim halkların, gün doğmuş batmış ne gam, ebed dahi haklı halkların güzel kaderidir.

Hakk'ı seven mümin halklara düşmanlık eden soysuz ırkçılara alemler bile düşman kesilebilir, zira mazlumların ahı dahi yeter onları döktükleri kanlarında boğmaya.

Biraz daha sabır inşallah, karanlığın en koyu anı sabaha en yakın zamandır, bunca çoğalan dert şifaya müjdeci.

 

Bu yazı toplam 5892 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum