1. HABERLER

  2. KADIN

  3. İş kadınları girişimciler kurulu'ndan Baran ve Jiyan semt pazarı'na ziyaret
İş kadınları girişimciler kurulu'ndan Baran ve Jiyan semt pazarı'na ziyaret

İş kadınları girişimciler kurulu'ndan Baran ve Jiyan semt pazarı'na ziyaret

Diyarbakır İş Kadınları Girişimciler Kurulu heyeti, Bağlar Belediyesi’ni ve belediyenin açtığı Jiyan Semt Pazarı’nı ziyaret etti.

A+A-

Diyarbakır İş Kadınları Girişimciler Kurulu heyeti, Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete, TOBB Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Didar Avcı Türk’ün öncülüğünde çok sayıda kadın katıldı. Başkan Baran tarafından karşılanan kadın heyeti, belediyenin yaptığı kadın çalışmaları ve kadın projeleri hakkında da bilgi aldı. Ziyaretin ardından kadın heyeti ve Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Sema Koç, belediyeye bağlı Kadın Jiyan Semt Pazarı’na giderek kadın esnafına destek amaçlı alışveriş yaptı. Stantları gezen İş Kadınları Girişimciler Kurulu heyeti, Diyarbakır ve bölgenin tek olma konumunda bulunan Jiyan Semt Pazarı’nın çok önemli bir örnek teşkil ettiğini belirterek, projenin hayat bulması için sonuna kadar destek sunacaklarını söyledi.

“BAĞLAR BELEDİYEMİZİN KADIN ÇALIŞMALARINI DESTEKLİYORUZ”
Kadın heyeti adına bir açıklama yapan TOBB Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Didar Avcı Türk, yaklaşık 20 kadın ile birlikte Jiyan Semt Pazarı’ndaki kadın esnafına destek amaçlı geldiklerini söyledi. Türk, “Biz buraya Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak geldik. Bağlar Belediyemizin kadın çalışmalarının hepsini destekliyoruz. Daha önce de pazara alışveriş yapmak için geldik ama bugün toplu olarak geldik. Amacımız buradaki kadınlara destek sunabilmektir. Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak, böylesi güzel bir projeyi Diyarbakır’a kazandırdıkları için Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” dedi.
Bölgede bu projenin bir ilk olduğunu hatırlatan Türk, “Kadın istihdamına dönük yapılmış bir semt pazarıdır. Bu sadece kadın belediye başkanlarına değil, bölgedeki bütün belediye başkanlarına örnek olması gereken bir proje. Kadın güçlenirse aile güçlenir, toplum güçlenir. Biz bunun bilincindeyiz. Dilerim bu çalışmanın benzeri yahut devamı diğer semtlerimizde de olur ve Türkiye geneline yayılır. Çünkü bu gerçekten örnek teşkil eden bir çalışma” şeklinde konuştu.
Türk’ün ardından konuşan Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Sema Koç da Jiyan Semt Pazarı’nın yaklaşık dört aydır aktif halde çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayarak, “214 kadınımızın ekonomik olarak kendi ayakları üzerinde durabilecek şekilde istihdam edilmelerini sağlıyoruz. Bir duyarlılık da oluştu diyebilirim. Ama bu yetmiyor. Bütün Diyarbakır halkından bilhassa kadınlarımızdan bir duyarlılık bekliyoruz. Nitekim burası kendi mekanları” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.