1. YAZARLAR

  2. Bilal Yavuz

  3. KAÇINILMAZ GERÇEK
Bilal Yavuz

Bilal Yavuz

köşe yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

KAÇINILMAZ GERÇEK

A+A-

Yılarca gündemi, tarafları hep takip ettim. Zaman bana hep şunu gösterdi. Türk ırkçısı faşistler, kendi ülkesinde olmayan Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimini bile hazmedemeyen korkak klavye delikanlılarıdır.

İktidar dönem dönem farklı ama sürekli bir şekilde biz barış elimizi uzattık, HDP yanaşmadı, KDP yanaşmadı, Rojava yanaşmadı dedi yıllarca…

Türkiye toplumu evvela içindeki türkçülere karşı durmadıkça, Türk ırkçılığıyla mücadele etmedikçe barış nasıl gelebilir, kardeşlik nasıl sağlanabilir?

Iraktaki çoğu Türkmen parti bile Kürd halkına düşmanken ortadoğuda barış ve huzur beklemek mantıklı bir olay mı?

Sur olaylarındaki ırkçı duvar yazıları hala hafızlarda. Kürd halkını, alevileri asimile etmeliyiz diyen haysiyet yoksulu müteşairlerin kitaplarını, fikriyatını el üstünde tutanlar, oy zamanı ümmetçilik kasıyor, size inanacağımızı mı sandınız?

Sizde bunca tür hile varken Kürd halkı kardeşlik için size nasıl güvenebilir?

Bir anadilde eğitim bile hazmedilemezken Kürd halkı yine çok hoşgörülü davranıyor, iyi tahammül ediyor konjonktüre baktığımızda.

 Kürd halkı doğal haklarını almadıkça emin olun ortadoğuda hiçbir ülke mutlu olmayacak, huzuru asla bulamayacak, başlarından bela eksik olmayacak.

Çünkü zalim hükümetler Kürd Milletine değil, ilahi kadere savaş açıyor. Allah’ın Kürd ayetini inkar ediyor, Allah’ın Kürdçe ayetini inkar ettirmeye çabalıyor.

Kıyamete kadar asla başaramayacaksınız, siz zalim oldukça, hain oldukçe Kürd halkı daha büyüyecek inşallah, bugün 50 milyon Kürd, yarın 150 milyon Kürd olacak…

Siz görmeseniz de torunlarınız görecek, bir zaman gelecek çok pişman olacaklar ama son pişmanlık fayda etmeyecek…

Kürd halkı dünyada kendisine yapılanları bir bir not alıyor. Dost ve yardımcı olarak müslüman Kürd milletine Rabbi olan Allah yeter, O ne güzel vekildir.

Küfür devam eder ama zulüm devam etmez. Kürd çocuklarının da adil günlere uyandığı zamanlar yakındır, gelecek inşallah…

Bilal Yavuz

Bu yazı toplam 2558 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.