KARASIN İŞTE

Hitler; tarihin kirli yüzü dünya kamuoyu nezdinde birçok kesmin nefret ettiği isim. Tehlikeli bir dönemecin içindeyiz, bu nefret dolu kesim yavaş yavaş nefretten uzaklaşıp Hitlere sempati ile yaklaşmakta ki bu durumun müsebbipleri maalesef Hitler den en çok zulum görmüş kesim. İnsanlar ölüyor öldürülüyor. Dünya kamuoyu bireysel tepkiler haricinde sessiz sedasız izliyor. Savaşlarda masumlar ölür sözu tekrar tekrar dejavu gibi rutinleştiriliyor. Bunu yapanlar dalga geçer gibi sivilleri uyardık cıksınlar savaş alanlarından diyor, giriş çıkışları insani yardım yollarını tıkadıklarını unutuyor gibiler.

İnsanlık ölüyor öldürülüyor. Sinemada izlediğimiz bir film degil gerçeğin ta kendisi. Aslında bir film oynanıyor gizliden gizliye. Başrollerde İsrail ABD Ve İgiltere. Seyirci kısmında  Birleşmiş Milletler  bunlardan en tehlikelisi perde arkasında direktifleri veren İngiltere. İsrail ABD nin sözünün dışına çıkamaz , ABD İse dedeleri İngiltere nin sözünün dışına cıkmıyor.Ah bu lanet olası petrol, tüm bu dertlerin savaşların nedeni. Kendisinin kara olması yetmiyor insanlara karalar giydirmeye yemin etmiş gibi. Lanet olsun. Tek bir bebeğin değil ölümü tırnağını kanatan gözü dönmüş kapitalist düzenin uşakları sizlere de lanet olsun.

 

Ya ülkemin sessiz çoğunluğuna ne demeli . Gezi de orantısız güç kullanılıyor diye feryar figan basın, partiler ve hatta da sivil toplum kuruluşlarına ne demeli. sessiz sedasız izliyor , protestoları radikal dincilere bıramış gibiler. Nerdesiniz Allah Aşkına nerdesiniz. Göbek bağlarınınz kiminle bağlı diyesim var, ama bunu değil sormak düşünmek bile içimi acıtıyor susuyorum.

Sizleri Johonnes Jonasson Urkötlum un Dua isimli bir şiirden bir bölümle başbaşa bırakıyorum

 

Dua

Bombalar düşüyor: koparıyor başlarını çocukların

Yakıp kül ediyor bir anda ihtiyarları

Kardeşlnin gelini değil mi  şu parça parça olan

Annenin gögsünde bak onmaz bir yara

Nerdesiniz şimdi, ta güneşe dek uzattığımız kutsallıklar

Cana yakınlık, anlayış ve ak yücelik?

Görmem zorunlu mu yok ediciliği tekrar tekrar

Hep sessiz kalacak mıyım olup bitenlere

Nereye kaçılabilir , insanlar dehşet içinde iken,

Kan ve gözyaşından gayrı beklenen kalmamışsa

Boğmuşsa baygın türkülerin sesini yalan , korku

Çığlık çığlığa biçerken tırpanıyla dört bir yanı

DİPNOT: Karasın işte ! varsın insanlar karalar giysin  kanasın umrunda mı . Ne yaparsan yap hangi yalanı söylarsen söyle hangi korkuyu salarsan sal karasın işte aklanamazsın.

 

Bu yazı toplam 1019 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.