1. YAZARLAR

  2. Ahmet Başenk

  3. KİM EBE, KİM SOBE:
Ahmet Başenk

Ahmet Başenk

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

KİM EBE, KİM SOBE:

A+A-

NİYE SADECE İKİ KURUM!...

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabım üzerinden bir gönderi paylaşmıştım. Bazı kişiliksiz kişiler tarafından yapılan saldırıların içeriğine neden olan yazım ise şuydu: “İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve İl Sağlık Müdürüne saldıranlar aynı membadan besleniyor”

Özellikle İl Milli Eğitim Müdürlüğü aleyhine sıkı şikayetlerde bulunan kesimlerin tanıdık simalardan olması ve çok tanıdık konularda şikayetçi olması ve çokta güvenilir profillerinin olmaması enteresan tezatları ortaya koyuyor.

Okullara yazılı, sözlü, dumanla, fısıltı yoluyla her yolu deneyerek talimatlar gönderen İl Milli Eğitim Müdürü Feysel Taşçıer’e inat okul yönetimleri, aile birlikleri, kaynak kitap ve kıyafet mafyaları yine bildiklerini okumaya devam ediyor. Vatandaşların havarları havaya karışırken, ne gören oluyor ne de duyan: Zira duyan olsa bile ne hareket oluyor nede bereket. Çocukların geleceği üzerinden rant elde etmek isteyenleri görmezden gelen zihniyetlerin, düzeltmeye çalışan fedakar yürekleri hançerleme gayretleri özellikle sosyal kalleşlikle sosyal medya sayfalarında ayyuka çıkmış durumda.

Angarya insanların kendi yakın akraba ve çevrelerinin siyasal etkinliğini kullanarak genel olarak hem eğitim hem de sağlık alanlarında yaratmaya çalıştıkları oldukça ciddi tahribatlar, adamcılıkları, menfaatçi girişimleri kamuoyu üzerinde onarımı mümkün olmayan ağır hasarlar bırakırken bu saldırıları bertaraf etmesi gereken siyasilerin sağır eden sessizliği ise çok manidar.

Her fırsatta ‘Bizimle ilgisi yok’ diyen siyasilerin yakın kankalarının, akrabalarının, akreplerinin sosyal saldırıları, CİMER, BİMER ve envai türlü birimlere saçma sapan yalan, dolan dolu şikayetleri saçmaladıklarının en bariz kanıtını gözler önüne sermektedir.

İlgisiz, alakasız, montaj, dublaj söylemlerle çok kıymetli isimleri lekelemeye kalkan bu güruhlar için iftira atmak ta gayet doğal ve sıradan. Son alarak İl Milli Eğitim Müdürü Feysel Taşçıer’i hedef alan montaj ses kayıtları, farklı yerler ile bağlantılı olduğu iddia edilen savlar hep duvara toslamış, yeni tuzaklar kurmanın gayretine girmişlerdir.

Şimdi ben neden bunları yazıyorum diyebilirsiniz: Diyarbakır’ın eğitim alanındaki içler acısı durumunu ilk kez bir milli eğitim müdürü dile getirdi, ilk kez samimi olarak biri ortaya bir tedavi reçetesi koyuyor ve toplumun tüm katmanlarından destek isteyerek ‘DÜZELTELİM’ diyor. Bu anlamda tüm samimiyetini ortaya koyan, vücudunu, sabrını, hayatının tüm tecrübelerini ortaya koyarak herkese ve her şeye REST çeken bir kimlik, yani Feysel Taşçıer benim için şu an itibari ile bir markadır.

Sağlık alanında bu kadar saldırıya, manipülasyona, kışkırtmaya karşın sabırla bekleyen İl Sağlık Müdürü Mehmet Sait Avar beyi de dik duruşunu bozmadığı için kutlamak gerek.

Evet sağlık, evet eğitim çok, çok sıkıntılı bunu kabul ediyoruz. Peki, bu memleketin Karayolları, DSİ’si, Çevre şehirciliği, Bayındırlığı, YİKOB’u, Özel İdaresi, MTA’sı, Üniversitesi ve bilumum birçok kurumlarında 10 numara 5 yıldız mı, her şey buralarda tozpembe mi? Bu ve diğer kurumlarda hiç mi sıkıntı, sorun yok, yoksa kudretiniz buralara ulaşamıyor mu? Yoksa siyasi aktörlerinizin filmleri buralarda vizyona henüz girmedi mi? Bir cevap lütfen.

Bu yazı toplam 4388 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.