'Ko-nu-şu-lamaz. Bitti!'

'Ko-nu-şu-lamaz. Bitti!'

Ersan Şen, Kürtçeye tahammülsüzlüğüyle gündeme geldi. Şen, Kürtçenin resmi dil olmasıyla ilgili tartışma sırasında öfkeli bir şekilde konuyu kapatmaya çalıştı: "Böyle bir şey tartışmaya açılamaz. Konuşulamaz bile. Ko-nu-şu-lamaz. Bitti!"

TİGRİS HABER - Cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmaları sırasında Altılı Masa’dan çekilen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e destek çıkmasının ardından adı cumhurbaikanları adaylar arasında geçen hukuk profesörü Ersan Şen, televizyon programında Kürtçenin resmi dil olmasıyla ilgili görüşe, "Böyle bir şey tartışmaya bile açılamaz" diyerek sert tepki gösterdi.

TV100 ekranlarında Erdoğan Aktaş'ın sunduğu programda hukukçu Pınar Hacıbektaşoğlu'nun sözleri üzerine Şen, "İkinci resmi dil Kürtçe olsun, böyle bir şey olamaz" diye araya girdi. Hacıbektaşoğlu'nun "Tartışalım hocam, niye olmasın" derken, Şen sinirlenerek, "Böyle bir şey olamaz arkadaş. Yok böyle bir şey. Tartışmaya açık bir tarafı yok. Devletin dili Türkçe, bitti. Böyle bir şey tartışmaya açılamaz. Konuşulamaz bile. Konuşulamaz. Böyle bir şey konuşamazsın. Bitti bu. Bitmiştir. Bu masada veya başka bir yerde, Türk milletinin evladı olarak ben... Sonucu ne olursa olsun. Maliyeti nereye varırsa varsın. Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu bir memlekette, Türkçeyi, üniter yapıyı, milletin adını, osunu busunu ben tartışmaya açmam. İstedikleri yerde tartışabilirler.... Öyle bir dünya yok. Hak ve özgürlükleri biz tartışırız. Her şeyi tartışırız.... Ben Nevşehirliyim. Nevşehir'in derdi daha fazla kardeşim... " sözlerini sarf etti.

‘Tek dil, tek millet, tek bayrak’

Şen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Tek dil, tek millet, tek bayrak" söylemine atıfta bulunarak, "Sayın Cumhurbaşkanının söylediği işaretler de belli, ne diyor, 'Tek dil, bitti; tek bayrak, bitti! Tartışmaya açamazsın, geç! Senin kültürünü yaşayabilirsin, dilini konuşabilirsin, anadilini konuş, kültürünü destekliyorum... ama devletin dili Türkçedir kardeşim, bana ikincisini icat etmeye kalkma, ben o masada olmam, sen de avucunu yalarsın, geç onu!" ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Güncel