MGK Suriye'yi görüştü

MGK Suriye'yi görüştü
Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı'nda, Suriye'deki gelişmelerin gözden geçirildiği belirtildi.

ANKARA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında Çankaya Köşkü'nde toplanan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı 4 saat sürdü.

Toplantı sonrası yapılan açıklamada, halkın huzur ve güvenliğini temin amacıyla yürütülen faaliyetlerin görüşüldüğünü belirtilerek, "Bu kapsamda ilave olarak alınması gereken tedbirler değerlendirilmiştir" denildi. MGK'da, Suriye'de süregiden çatışma ortamının bölgenin ve Türkiye'nin güvenliği açısından oluşturduğu tehditler ve bunlara karşı Türkiye tarafından alınan tedbirlerle ihtilafın sona erdirilmesi için yürütülen uluslararası çabaların gözden geçirildiği ifade edilen açıklamada, Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin durumu ve ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yürütülen çalışmaların incelendiği kaydedildi.

Açıklamada, "Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki önemli siyasi gelişmeler, demokratik geçiş sürecinde bulunan ülkelerde yaşananlar ile bu ülkelerle ilişkilerimiz değerlendirilmiştir. Bu kapsamda, Ortadoğu barış sürecindeki son gelişmeler üzerinde de durulmuştur. Irak'ta gelinen son durum mütalaa edilmiş, artan şiddet ve terör eylemlerinden duyulan endişe dile getirilerek, istikrarın kalıcı bir şekilde tesis edilmesi amacıyla bu ülkeye yönelik desteğimizin sürdürüleceği vurgulanmıştır. Toplantıda, son olarak, Doğu Akdeniz'in güvenliği konusu görüşülmüştür" denildi. DİHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.