Mikrop yuvası

Bağlar, Tesisler, Diclekent, Metropol... Anacaddelerde ağzına kadar dolu çöp çuvalları, sürekli...

Sürekli ağır çöp kokuları geliyor kaldırımlarında bu işlek semtlerin, belediye bu soruna bir çözüm bulmalı, önceki kayyum zamanlarında bile bu kadar ağır kötü kokular yoktu.

Belediyenin temizlik görevlileri çöpleri aldıktan sonra çöp kutularına kokuyu giderecek gerekli ilaçları sıkmalı.

Büyük çöp kutuları hiç değilse işlek olmayan ara caddelerin belirli noktalarına konulmalı, çevresine kokuyu giderecek çözümler yerleştirilmeli, işin kimyasından anlayan ehliyet sahipleri pekala çözümünü bulabilir.

Sonra çöp kutuları paslanmış, hiç temizlik yapılmıyor mu, neden her yıl değişmiyor? Azizi şehrin sokakları mikrop yuvasına dönmüş kirden...

Sabahtan akşama kadar bu kadim halk, işlerini hallederken, yürüyüşe çıkarken bu kötü korkularla cebelleşiyor, sonra da halklardan mutluluk bekliyorlar utanmadan, betonlar içre çöp kokularıyla yaşayanlar engin doğada çiçek kokularıyla yaşam sürenler gibi olur mu hiç...

Elbette onlar kadar mutlu olunamaz, ancak betona çare yoksa da, koku sorunu kolayca çözülebilir, haksız makamlarda kimse kendini kandırmasın.

Sürekli yol bozup yol yapmaktan vakit bulabilirlerse, sorun tespitini bile kendileri değil de medya ehli yaparken, biraz olsun sızlayan bir vicdanları varsa, halkları bu kadar da sıkmazlar, biraz olsun belki ar ederler, pis kokulara, kötü kirliliklere milletin vergisiyle bir çözüm bulurlar.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.