Öcalan: Sesime benzeyen bir ses kullanmışlar

Öcalan: Sesime benzeyen bir ses kullanmışlar
“Kelimelerimi cımbızlamışlar, onları montajlamışlar. Söylemediğim kelimeler var. Sesime benzeyen bir ses kullanmışlar. Bazı kelimeler benim, ancak tamamı benim kelimelerim değil"

Şanlıurfa- - PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın ile görüşen kardeşi Mehmet Öcalan, İşçi Partisi tarafından servis edilen görüntüleri sorduğu Öcalan’ın, “Kelimelerimi cımbızlamışlar, onları montajlamışlar. Söylemediğim kelimeler var. Sesime benzeyen bir ses kullanmışlar. Bazı kelimeler benim, ancak tamamı benim kelimelerim değil" dediğini aktardı. 

Hafta başında PKK Lideri Abdullah Öcalan ile görüşen kardeşi Mehmet Öcalan, görüşmenin içeriği hakkında konuştu. İşçi Partisi (İP) tarafından PKK Lideri’nin İmralı Adası’na getirilmesinin ardından gizli olarak çekilen ve montajlandığı anlaşılan görüntüleri servis etmesine ilişkin konuşan Mehmet Öcalan, “Bunları planlayan ve tasarlayanları çok iyi tanıyoruz. Bunların en iyi sanatı ihbarcılıktır. Siyasi demokratik mücadele veren insanların fotoğraflarını gazetelerden manşetler halinden verip karalama politikasına başvuruyorlar. Bu sanatı 35 senedir devam ettiriyorlar. Öcalan Ortadoğu'ya mal olmuş bir liderdir. Bunu kimse inkâr edemez. Bu yaklaşım hiç kimseye fayda getirmez" dedi.

'Söylemediğim kelimeler var'

Görüntülerin servis edilmesinin zamanlamasına dikkat çeken Öcalan, "Bir oluşum bu işi yapıyor. Bu oluşumu iyi tanıyoruz. 35 senedir bunların sanatı ihbarcılıktır. Siyasi demokratik mücadele veren insanların fotoğraflarını gazete manşetlerinden veriyorlar. Bu sanatı 35 senedir devam ettiriyorlar. Bu sanat kimseye bir fayda getirmez" diye konuştu. Mehmet Öcalan, görüntüleri sorduğu PKK Öcalan'ın şunları dediğini aktardı: "Kelimelerimi cımbızlamışlar, onları montajlamışlar. Söylemediğim kelimeler var. Sesime benzeyen bir ses kullanmışlar. Bazı kelimeler benim, ancak tamamı benim kelimelerim değil. Sorgulayanın soruları yok. İstiyorlarsa sorgunun tüm görüntülerini çıkarsınlar, herkes gerçekleri görsün. Aksi takdirde bu ahlaki olmadığı gibi basın etiğine de uymaz. Bu sanatlarını 35 senedir devam ettiriyorlar. Bu sanatlarına devam etsinler. Ancak bu ne Kürtlere ne de Türklere bir fayda getirir. Bu sahtekarlık yöntemi ile ihbarcılıktır." 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Güncel