1. HABERLER

  2. KADIN

  3. Özgür Kadınlar Vakfı: Sorularımıza cevap alana dek mücadeleye devam
Özgür Kadınlar Vakfı: Sorularımıza cevap alana dek mücadeleye devam

Özgür Kadınlar Vakfı: Sorularımıza cevap alana dek mücadeleye devam

Merkezi Hollanda'nın Rotterdam kentinde bulunan Uluslararası Özgür Kadınlar Vakfı (İFWF), Paris Katliamını kınadı, katliamda yaşamını yitiren 3 Kürt siyasetçi kadını andı.

A+A-

ROTTERDAM -Yaptığı yazılı açıklamada Kürt kadınlarının katliamın aydınlatılması talebiyle bir yıldır alanlarda düzenlediği eylemlere dikkat çeken Özgür Kadınlar Vakfı, eylemlerdeki slogan olan "Suskunluğunuz Suç Ortaklığınız mıdır" sorusunu yöneltti. 

" Cinayetin ardından yaptıkları açıklamalarla yükümlülük altına giren tüm kurum ve şahsiyetlere bu soruyu yöneltiyoruz. Katliamın arkasındaki karanlık güçleri açığa çıkarılması için üzerinize düşen sorumlulukları yerine getirip Kürt sorununun çözümünde mi rol alacaksınız, yoksa Kürt halkının üzerinden bir asır da geçse peşini bırakmayacağı bu katliamın suç ortağı olmayı mı seçeceksiniz. Vicdanlı, ahlaklı ve politik bir toplumun üyesi olan Kürt halkının acılarına mı yoksa özgür geleceğine mi ortak olmak  istiyorsunuz?" diye soran Vakıf, cevabı alana dek mücadelelerinin süreceğini belirtti. 

Açıklama şöyle: 

"Zaman adaletin emrindedir. Eğer adalet işlerse zamanın akışını hissetmezsiniz. Zaman adalet işlemediğinde akmaz. Kürtlerin takvimi de 9 Ocak’tan bu yana işlemiyor. Gare Du Nord yakınlarında Rue De La Fayette yakınlarındaki Kürdistan Enformasyon bürosunda 3 kadın devrimci gün ortasında başlarından vurularak katledildiğinden bu yana adalet işlemiyor. 

Katliamın üzerinden bir yıl geçmesine rağmen bu politik cinayet halen aydınlatılmadı. Ortadaki tek zanlı ve tutuklu Ömer Güney’in kimlerle ilişkisi olduğu halen açığa çıkarılmadı. Oysa Kürt halkı, Kürt kadınları açısından bu cinayetin arkasındaki güçler çok net.

Başta ‘Adalet İstiyoruz’ derken şimdi sorumlulara şu soruyu yöneltiyorlar; Suskunluğunuz Suç Ortaklığınız mıdır?

Uluslar arası Özgür Kadınlar Vakfı (İFWF) olarak bu sorunun altında bizim de imzamız var. Cinayetin ardından yaptıkları açıklamalarla yükümlülük altına giren tüm kurum ve şahsiyetlere bu soruyu yöneltiyoruz. Katliamın arkasındaki karanlık güçleri açığa çıkarılması için üzerinize düşen sorumlulukları yerine getirip Kürt sorununun çözümünde mi rol alacaksınız, yoksa Kürt halkının üzerinden bir asır da geçse peşini bırakmayacağı bu katliamın suç ortağı olmayı mı seçeceksiniz. Vicdanlı, ahlaklı ve politik bir toplumun üyesi olan Kürt halkının acılarına mı yoksa özgür geleceğine mi ortak olmak istiyorsunuz?

Cevabı alana dek mücadelemizi sürdüreceğiz. 11 Ocak’ta  Paris’te ‘Doh Rosa İro Sara, Doh Berlin İro Paris’ sloganıyla yapılacak yürüyüşte bu soruları yeniden soracağız. 3 kadın devrimciyi  katleden karanlık güçlerin hesaplarını özgürlük mücadelemizi dünyaya tanıtarak ve  tüm dünya kadınlarıyla ‘özgürlük’te buluşarak, demokratik özgür toplumu inşa etmek için  çalışmalarımızı güçlendirerek cevap vereceğiz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.