1. HABERLER

  2. KADIN

  3. “Sağlıkla Gelen Güzellik”
“Sağlıkla Gelen Güzellik”

“Sağlıkla Gelen Güzellik”

Diyarbakır’da yeni hizmete giren Sapphire Sağlık ve Güzellik Merkezi sorumlusu Dr. Dorşin Yalçın Güzel,  “Sağlıkla gelen güzellik” sloganı ile hem kadınları güzelleştiriyor hem de alkol, sigara, şeker ve karbonhidrat bağımlılarına frekansla silme işlemi u

A+A-

Dilek Akin

Sapphire Sağlık ve Güzellik Merkezi geçtiğimiz günlerde açılışını gerçekleştirdi. Cilt bakımından rezonans terapilere kadar tüm konuları Dr. Dorşin Yalçın Güzel’le konuştuk.

 “Şeker ve karbonhidrat bağımlılıklarıyla da savaşıyoruz”

Dr. Dorşin Yalçın Güzel, uzun yıllardır sigara kullanıcısı olarak rezonans yöntemi ile tek seansta sigarayı bıraktığını ve bu yöntemin Diyarbakır'da olması gerektiğini düşündüğünü söyleyerek şunları söyledi: “Sadece alkol, sigara gibi bağımlılıklarla ilgili değil, aynı zamanda şeker ve karbonhidrat gibi bağımlılıklarla da savaşıyor, alerjenlerle de mücadelesi var. Birçok hastalığa yönelik de iyileştirme yapan bir yöntem ama bunlar henüz çok fazla bilinen yöntemler değil.”

“Robotik yöntemle cilt bakımı yapıyoruz”

El değmeden, cilde zarar vermeden robotik yöntemle cilde bakım yaptıklarını söyleyen Dr. Yalçın, “Toplumda çok yaygın sigara kullanımı ve obezite de ilerleyen bir risk olduğu için, özellikle bunları merkezimizde uygulamak istedik. Bunu yaparken mekan büyük ve güzel olunca desteğimizi diğer alanlarda da kullanabileceğimizi düşündük. Biraz daha başka şeylerin de eklenmesi gerektiğini düşünerekten bütün belgeleri hazırlayıp, muayenehaneye dönüştürdük. Sağlıkla gençleşme, güzelleşme asıl hedeflerimiz aramızda. Sadece güzellik değil, aynı zamanda birçok tedavi yöntemleri de var. Bunun dışında cilt bakımı yapalım dedik ama cilt piyasanın dışında bir cilt bakımı yapalım dedik. “Robotik” yöntemle; el değmeden, cilde hiçbir zarar vermeden bir cilt bakımı yapıyoruz ki bu yöntem oldukça da ilgi görüyor.”dedi.

“Hizmetimizin sınırı yok”

Rezonans yöntemi ile toplumdaki tüm kadın, erkek ve çocuklara hitap ettiklerini dile getiren Dr. Yalçın; “Rezonans dediğimiz yöntem, son dönemde çok yaygın olan, maalesef gerçek ehli insanlar tarafından da yapılmayan; yapıldığı zaman da çok iyi sonuçlar veren bu yöntemi de yapabiliriz diye düşündük. Sonrasında ihtiyaca göre, talebe göre başka yöntemleri de getirip buradaki insanların hizmetine sunmak istiyoruz. Hizmetlerimizin sınırı da yok.  Yeni doğmuş bebekten, çok yaşlı insana kadar kullanabilinecek bir yöntem. Bütün yöntemlerimiz aslında öyle. Bazı yöntemlerimiz de tabi ki de yaş sınırı var ona göre bakıyoruz ama bütün toplumun, kadın-erkek -çocuk kesimlerine hitap edebileceğimiz bir yöntem. “dedi.

“Sağlıkla gelen güzellik”

Fakülteye başladıklarında kendilerine ilk öğretilen şeyin; kişiye zarar vereme ilkesi olduğuna dikkat çeken Dr. Yalçın; “Sloganımız 'Sağlıkla gelen güzellik' hekim olmamızdan kaynaklanan, önce kişinin sağlığıdır. İnsanlarımıza zarar vermeden işlemleri yapmak, onların iyilik hallerini gözetmek, sonra güzelleştirmek. Zaten hepsinin birbirine bağlı olduğunu düşünüyoruz. Birinin diğerinden ayrı olmadığını, sağlığın güzellik getirdiğini, güzelliğin de aynı zaman da sağlık getirdiğini de biliyoruz. Ben bir hekimim, hekim olunca da aldığın ilke dikkat etmen gerekiyor. -Tıp fakültesine başladığımızda bize öğretilen ilk şey, önce zarar vermeme ilkesiydi. Gelen kişilere de etik davranıp, önce zarar vermeme ilkesinden hareket etmemiz gerekiyor. Onların iyiliğini düşününce de her şeyin de beraberinde geleceğini düşünüyorum. “ dedi.       

“Frekansla bağımlılıkları silme işlemi yapıyoruz”

Frekansla bağımlılıkları silme yöntemleri hakkında bilgi veren Dr. Yalçın konuşmalarına şöyle devam etti: “Telefonlarla bize çok sorular soruluyor. İnsanlar rezonans yöntemini çok merak ediyorlar. Frekans vererek, biz vücudumuzda ki bağımlılıkları silme işlemi yapıyoruz. Bu dünyada çok yaygın olan bir yöntem, Türkiye'de de yaygın olacak bir yöntem. Özellikle sigara konusunda tek seans.  Destekleyici, ihtiyaca göre 1 ya da 2 en fazla 3 seans. Ama çoğunlukla da tek seansla %94-95 'e varan ciddi başarılar elde edilen bir yöntem. Son dönemlerde sigara, daha doğrusu kötü alışkanlıkların tamamı özellikle de karbonhidrat ve şekerin toplumdaki birçok hastalığın anası olduğunu biliyoruz.  Şeker ve gluteni hayatımızdan çıkarttığımızda;  mutlu, daha sağlıklı, başarılı insanlar haline gelebiliriz. Asıl amacımız da bunlar. Bunları yaparken de aynı zamanda biz insanları eğitmeye de çalışıyoruz. Hem yaptığımız broşürler ile hem web sayfamız açıldığı zaman, sayfamızdaki bilgilendirme yöntemleri ile birçok konuda halkımıza yardımcı olacağız.”       

“Destekleyici ilaçları da hastalarımıza öneriyoruz”

Frekansla bağımlılıkları silme yöntemlerini Alman teknolojisi ile üretilmiş bir makine ile yaptıklarını söyleyen Dr. Yalçın sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu makinede; başta, elde ve ayakları üzerine koyduğumuz tablası olan frekansın geçtiği bölgeler var. İlgili alanları; bilgisayar sistemi ve programları üzerinden çalışır ve vücudunun herhangi bir atığını, hangi sigara içiyorsanız o sigara; hangi alkolü kullanıyorsanız o alkol üzerinden silme işlemi yapılıyor. Onun dışındaki işlemlerimiz, vücudun herhangi bir atığı üzerinden yapılıyor. Bu idrar, gaita ve tükürük olabilir ama asla kan değil. İdrar, tükürük ya da gaita örneği alıyoruz fakat en rahat alınan yöntem; hasta açısından uyumlu idrar olduğu için, idrar üzerinden işlemi yapıyoruz. Destekleyici ilaçlarımızı da hastamıza öneriyoruz;  mesela sigara bırakan kişilerin sarı kantaron kullandıkları zaman kendilerini çok daha rahat hissedeceklerini, o süreci daha rahat atlatacaklarını söylüyoruz.

“Kişi istemezse hiçbir yöntem başarılı olamaz”

Bazı alışkanlıkları bırakmak için kişinin kararlı olması gerektiğinin altını çizen Dr. Yalçın; “Seanslara giren kişiler çoğunlukla uyuyorlar. Rahat bir ortam, iyi bir müzik, insanlar dinleniyorlar, kendilerini çok da iyi hissediyorlar.  Bir hastamız 35 günde 9 kilo verdi. Sadece hayatından şeker ve gluteni çıkararak kendilerini çok daha iyi hissediyorlar Genç bir çocuktu, kendine bir güveni yoktu çok kilolu olduğu için. Şimdi dimdik yürüyor. Açılışımıza o da gelmişti ve bütün gözler onun üzerindeydi.  Onun dışında ben 30 yıllık sigara kullanıcısı olarak artık şarkı söyleyemiyordum, bir kat çıkarken çok zorlanıyordum, yürüyemiyordum, mutsuzdum, nefes alamıyordum, sürekli ağrılarım vardı ve artık bırakmam gerektiğini biliyordum. Bu yöntemleri uygulayan merkezi duyunca İstanbul'a gittim, tek seansta uygulamaya girdim. Bazı alışkanlıkları bırakmak için karar vermek gerekiyor. Siz uzaydan bir yöntem getirseniz, kişi kararsızsa, istemiyorsa hiçbir yöntemin başarılı olacağını düşünmüyorum.”dedi. 

“Sigarayı bırakın cildiniz gençleşsin”

Dr. Yalçın sigarayı bırakmanın cildi de değiştirdiğini söyleyerek konuşmalarına şöyle devam etti: “Şimdi bana sigara kokusu geldiğinde mide bulantısı, baş ağrısı oluyor. Bulunduğum ortamda kolay kolay sigara içemiyorlar. Kendimi çok iyi hissediyorum, birçok katı rahatlıkla çıkabiliyorum, ağrılarım sıfıra indi, artık şarkı söyleyebiliyorum. Cildimin çok değiştiğini söylüyorlar, bunun en önemli nedenlerinden biri de sigarayı bırakmak olduğunu biliyorum. Gülmeyi seven biriyim, sevmeyi seven biriyim, duygularını açık söyleyen biriyim, sevdiğim kişiye 'Seni seviyorum' diyebilen biriyim ve artı sigarayı hayatımdan çıkardıktan sonra, evet şimdi hiç yaşımı göstermiyorum.” 

“Birçok ünlü isim bu yöntemle sigarayı bırakmış”

Birçok ünlü ismin de bu yöntemle sigarayı bıraktığını vurgulayan Dr. Yalçın; “Biz öncesinden gerekli bilgileri alıyoruz kişiyle ilgili. İsteyen biri kararlıysa, geldiğinde uygulamaya girdiğinde biz onun sağlık durumunu çok iyi sorguluyoruz, bağımlı olduğu başka bir şey olup olmadığını sorguluyoruz. Aslında şeker de bir bağımlılıktır, karbonhidrat da bir bağımlılıktır. Biz bunu dikkate alıyoruz.  Türkiye'de çok ünlü isimler de bu yöntemle sigarayı bırakmışlar. Zaten ben de beraber çalıştığım bir hemşire arkadaşımın beni yönlendirmesi ile gittim. Ona da çok teşekkür ediyorum, onun sayesinde bu yöntemi buraya getirdim.” dedi.

 “Deride ciddi hasarlar oluşturuyor”

Normal cilt bakımında, kişiye buhar aşamasından sonra sıkma işlemi ile temizlik işlemi yapıldığını bunun da cilde ciddi zararlar verdiğini belirten Dr. Yalçın;  “ Normal cilt bakımında; sıkma esnasında deride çok ciddi hasarlar oluşur. Robotik yöntemde;  makine aracılığıyla, tamamen vakumlama yöntemiyle, masaj ve peeling de yapılarak işlem yapılıyor. Çok da iyi sonuç veriyor, yapanlar da memnun herkese tavsiye ederim.”dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.