1. HABERLER

  2. GUNCEL

  3. SBF-DER’den Rojava’ya Battaniye
SBF-DER’den Rojava’ya Battaniye

SBF-DER’den Rojava’ya Battaniye

SBF-DER Rojava için başlattığı kampanya ile 100 battaniye topladı. Toplanan battaniyeler SBF-DER’i temsilen Şeyhmus Diken tarafından yardım toplama komitesine teslim edildi.

A+A-

Yardım toplama komitesi üyeleri ‘’Savaşlardan en fazla sivil halkın  zarar gördüğünü belirterek, ’’Ortadoğudaki “Arap Baharı” yeni bir yaşam biçimine ve rejimlere dönüşüyor. Suriye bunun son örneklerinden. Türkiye Güney komşusu olan Suriye’ye bir yanıyla sığınmacılara kapı komşusu olurken, diğer yanıyla da yardımlar için ilk beklenti kapısıdır. Bu anlamda bu umut kapısından  beklentiler olduğunu unutmamak  ve beklentilere cevap vermek gerekir.SBF-DER’e duyarlılık ve dayanışmasından dolayı teşekkür ediyoruz.’’ Dedi.

Sanal dünyadaki bir birliktelik olan SBF-DER  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye) 1970-80 yılları arasındaki mezunlarından oluşmuş. Birliktelik, adını okullarının derneği olan SBF-DER isminden alıyor. SBF-DER üyeleri dinamik bir yapı ve  sıkça başta Ankara olmak üzere, ülkenin diğer şehirlerinde bir araya gelerek anma toplantıları ile destek ve yardım faaliyetleri yürütüyorlar. Geçtiğimiz yıl da Diyarbakır merkez olmak üzere bir bölge programı yapan SBF-DER, tümüyle insani mantaliteyle Rojava’daki sivil ve mağdur halka kış koşulları nedeniyle Battaniye yardımında bulundu.

Buarada Diyarbakır’da oluşturulan ve sivil toplum kuruluşları ile bireysel yardım yapmak isteyenlerin ilgisine açık olan yardım komitesi “Rojava Halkı, Battaniye, ayakkabı, giyim eşyası” gibi acil ihtiyaç maddeleri talep ediyor. Halkımızı bu konuya duyarlılığa çağırıyoruz.’’ Dedi.

Bu talepler çerçevesinde SBF-DER’in Diyarbakır’a yolladığı 100 (yüz) adet battaniye Suriye’ye ulaştırılmak üzere Diyarbakır’daki yardım toplama komitesine teslim edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.