Uçaktan sadece battaniye çıktı

Uçaktan sadece battaniye çıktı
Diplomatik kaynaklar, Esenboğa Havalimanı'na inen ve Suriye'ye insani yardım taşıdığını beyan eden bir Çin şirketine ait kargo uçağında, beyan edildiği üzere sadece battaniye olduğunun teyit edildiğini bildirdi

Uçağın inmesinin havacılıkta rutin sayılan bir uygulama olduğu bildirildi

Ankara - Bir Çin şirketine ait Pakistan tescilli Bişkek-Şam güzergahını izleyen kargo uçağının,önceki gün saat 15.45'te Esenboğa Havalimanı'na indiği, yapılan aramada yükün beyan edildiği üzere sadece battaniye olduğunun teyit edildiği öğrenildi. Kalkışına izin verilen uçağın, dün sabah yoluna devam ettiği bildirildi.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, bir Çin şirketine ait söz konusu uçağın Türkiye hava sahasını kullanması için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne izin başvurusunda bulunuldu. Talebe, uçağın yükünün teyidini teminen, Ankara Esenboğa Havalimanı'na teknik iniş yapılması şartıyla olumlu yanıt verildi. Bu kapsamda Dışişleri Bakanlığı'nca da da uygun görülen uçuş planı çerçevesinde, kargo uçağının saat 15.45’te Ankara Esenboğa Havalimanı’na indiği ve yapılan aramada, yükün beyan edildiği üzere sadece battaniye olduğunun teyit edildiği öğrenildi. 

Diplomatik kaynaklar ayrıca herhangi bir sivil uçağa teknik iniş kaydıyla üst uçuş izni verilmesinin Şikago Sivil Havacılık Sözleşmesi’ne kapsamında olduğunu anımsatarak, bunun havacılıkta rutin sayılan bir uygulama olduğuna dikkati çekti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.