1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR

  3. Vali Güzeloğlu: Şehir ekonomisini güçlendirmeliyiz
Vali Güzeloğlu: Şehir ekonomisini güçlendirmeliyiz

Vali Güzeloğlu: Şehir ekonomisini güçlendirmeliyiz

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloüğlu, Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsa’sında yapılan kent ekonomisi değerlendirme toplantısına katıldı.  Vali Güzeloğlu, “Yeni dönemde Ülke ekonomisi değil şehir ekonomisinin kalkınması başarıdır” dedi.

A+A-

Diyarbakır Valisi Hasan Barsi Güzeloğlu, Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası’nda yapılan kent ekonomisi değerlendirme toplantısına Başkanlık yaptı. Her iki kurumda yapılan toplantılara Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kaya, Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil’in yanı sıra Kamu Kurum temsilcileri de katıldı.

bor.jpg

Şehir ekonomisinin kalkınması başarıdır

Bilgilendirme toplantılarının verimli geçtiğini belirten Vali Güzeloğlu, “Sizlerle paylaştıklarımızı ve sizin katacaklarınızı alarak, geleceğe taşımak istiyoruz. Çünkü biliyorsunuz değişmeyen tek şey değişimdir ve çok hızlı değişen bir sürecin içindeyiz. Değişime ayak uydurmak değil hedefimiz, bu yanlış. Değişime ayak uyduramayanlar kaybedenlerdir. Buna kendinizi kaptırmayın, değişime ayak uydurmak da aslında değişimi gerçekleştirenlerin uydusu olmaktır. Değişimi gerçekleştirmek ve değiştirmektir, yönetmektir. Değişimi yönetirseniz kazanansınız. Bugün dünya bu rekabetin ve bu karşılıklı çekişmelerin dünyasıdır. Bunu da yolu da aklı kullanmak, bilgi ve teknolojiyi kullanmaktır. Değişimi gerçekleştirecek misyonu ve süreci yönetmektir. Bunun bize yansıyan kısmı da şehirlerdir ve sürecin parçasıdır. Yeni dönemde Ülke ekonomisi değil şehir ekonomisinin kalkınması başarıdır. Yani şehrin bütün rasyoneli, bütün yönetimi, kamu, özel, sivil paydaşları komple bu hedefin parçası ve amacını gerçekleştirecek paydası olmak zorundadır” dedi.

Ekonomiyi güçlendirmek için çalışmalıyız

Vali Güzeloğlu konuşmasını şöyle sürdürdü, “Karşılıksız vermek Allah'a mahsustur. Diyelim ki birileri karşılıksız verdi, bunun da kalıcılığı yoktur. Kalıcılığı sağlamak için, sürdürülebilir dinamikliği, akılcılığı ve perspektifliği zengin bir gelecek ile buluşturamazsanız, tükenmek zorunda kalırsınız. Göreve başladığım Diyarbakır'ın 2 yılını biliyorsunuz, ilk ziyaretinize geldiğimde de söyledim şimdi de söylüyorum. Görevde kaldığımız ve kalacağımız her gün kalıcılığın çözümü olmak zorundayız. Kent ekonomisini güçlendirmek için çok çalışmalıyız ve zayıf taraflarımızı, eksik kısımlarımızı güçlendirmeliyiz” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Güzeloğlu, Ticaret Odası ve Borsa Yönetimi ile toplu fotoğraf çektirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.