Yeni Türkiye

Bu ülkede zamlar kepçeyle yapılırken, maaş zammı kaşıkla, emekli maaşı zammı ise çay kaşığıyla yapılıyor. 

İşsiz milyonları ise zaten düşünen yok, siyasiler bu gençlerin açlıktan ölmesini bekliyor.

Bu ülkede milyonlarca ev tek bir emekli maaşı ile geçiniyor, torpilci namussuz siyasilerin istihdamı da tamamen mahvetmesi sayesinde milyonlarca işsiz genç, anne babasının bu tek emekli maaşı ile yaşama tutunmaya çalışıyor. 

Bu ülke 96-2000 yıllarında bile böyle değildi, böylesine bir kriz yaşamıyordu toplum, bugün değişen tek şey gelişen diğer ülkelerin bize göndermesi sayesinde ürün çokluğu, tüp kuyruklarının filan oluşmaması. 

Alım gücünün bu kadar düştüğü başka bir dönem olmamıştır bu ülkede, ancak dünya savaşları dönemi ile kıyaslanabilir. 

Eskiden az da olsa evlere et, kuru yemiş, meyve girerdi, şimdi çoğu eve sadece ekmek ve biraz sebze giriyor, ocaklarda haftanın yarısı sadece çorba pişiyor, makarna tüketiliyor. 

Kahrolası münafık siyasilerin yeni türkiyesi bu işte, rey verenler hayrını görsün, hesap sormayanlar hayrını görsün, susanlar hayrını görsün. 

Ülke iyiye gidiyor sözünü sadece siyasilere yamanıp zenginliğine zenginlik katan karaktersizlerden duyuyoruz, bunlara ihaleler de yetmiyor, kurumlara da torpille hep bunlar giriyorlar, bu adiliğe ek iş diyorlar, bu şeref yoksulu azınlık için ülke elbette iyiye gider, zira bunlardan başka tok yok, bunlar da haksızlıklarla, hırsızlıklarla, haramla doyuyor zaten... Bu açgözlülükleriyle ne kadar doyabilirlerse! 

Bunların alçak nasihatçileri bunlar gibi villalarda yüzerken, halklara sürekli kanaat öğütlüyorlar, bu münafıkların sahte din anlayışı değildir İslam, haşa ve kella! 

Gerçek İslam önce adalet der, hakkını ara der, adil taksim der, rüşvet ve torpile hayır der, ağır cezalarla caydır der, haramı yasaklar, kul hakkına girmekten men eder, hakiki İslam hakimliğinde kimse kimseyi kayıramaz, kimse din tüccarlığı yapamaz, bunların yaptığı münafıkça zalimliklerin hiçbirisi olmaz, hakiki İslam ile yargılansalar en ağır cezayı alır bu münafıklar, en ağır bedelleri öder. 

Peygamberimiz aleyhisselam, kıtlık zamanında kanaat ederdi, kendisinden önce ümmetini düşünürdü, bolluk zamanında adaletle taksim ederdi, yoksulu gözetirdi, işi ehline verirdi, haksızlığa karşıydı, hakikatle yaşar, yaşatırdı! 

Bu ülkedeki münafık siyasiler, o pek övdükleri geçmişteki İslami hukuk sistemlerinin mevcut olduğu dönemlerde gelse, şimdiye çoktan bitmişlerdi, gereğince ezilmişlerdi. 

Bu ülkeyi tamamen batırınca münafıkların kaçacak yeri çok, bizimse gidecek yerimiz yok, bu topraklar şüheda atamızdan yadigar, zalimlere yedirmeyelim, iyi düşünelim, hainleri artık sandığa gömelim.

 

Bu yazı toplam 5753 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum