Yetkililere çağrı

Işıklarda arabalara kene gibi yapışıp istemeyenlerin camına uygunsuz suyu fışkırıp temizlemek, zorla para istemek iş değil, onursuzca bir harekettir, bazen küçük bir gasp eylemi gibi... Doğrudur, iktidarlar yüzünden millet yoksul, ama bu bahane olamaz.

Simit, sakız, su satabilirler, envai işleri yapabilirler, tezgâh açabilirler, geri dönüşüme katkıda bulunup kazanç sağlayabilirler. Hatta hiçbirini yapamayan yardım isteyebilir birilerinden, yanlış değil... Ancak bahsettiğim araba keneliği ayıptır, yanlıştır, kötücül bir olaydır.

İktidarın suçu büyük elbette, denetim yok, bunların bazıları çocuk ve zorla yaptırılıyor bu iş, yaşı büyüklerinden bazıları ise içki, esrar parası için yapıyor. Gerek bunun için gerek çocukları dilendirme olayı için bir önlem almayan, denetlemeyen yetkililer, daha büyük işlere hiç muvaffak olabilir mi, olamaz elbette...

Son aylarda dikkat ediyorum, köprüler, kavşaklar, ana ve ara yollarda logar kapakları ortada yok, her yerde kapaksız çukurlar var, Ongözlü yolunda dahi gördük, canlar taşıyan seyir halindeki bir araç giderken tekeri o çukurlara girerse ne olur hiç mi düşünmüyorsunuz!

Resmen yollar tuzak dolmuş, yayalar için de! Çocukların düşebileceği bir sürü kuyu!

Yetkililer neredesiniz? Korona iyice bahaneniz oldu, işinizin hakkını verin! Layığıyla hizmet etmediğiniz her gün milletin emeğini çalmış olursunuz, milletin vergilerinin, alın terinin, emeğinin hakkını verin!

Duyduk ki yeni villalar için yüzlerce ağaç katlediliyor, neredesiniz? Nasıl engel olmazsınız?

Rabbimizden niyazımızdır, biz onurlu halkların hakkını bunların yanına bırakmasın, dünya ve ahrette ellerimiz mesuliyetsizlerin yakasından düşmesin.

Tren raylarının etrafına örülen örüldü, insanlar bazı yerlerde karşıya geçmek için başka mahallelere kadar yürümek zorunda kalmaya başlamış, üstgeçit olacakmış diyorlar, olsa ne yazar, herkesin yolu sürekli uzayacak, sonra köprülerde asansör olmayacak, yaşlısı ve engellisi nasıl sürekli çıkacak?

Hafta sonu yasaklarında çocuklar parklarda korona alışverişine devam ediyor, böyleyken aylarca yasak konulsa ne yazar? Madem yasak var, her yerde denetim neden yok, neden sıkı değil?

Dert çok, derman yok, zira bu yanlış yönetimlere, yetkililere susarak kendi kendimize zulmediyoruz.

Ey makamlılar ya özünüze dönün ya da sizi bekleyen mahşere hazırlanın, kuşkusuz haklı halkların haksızlardan hakkını alacağı öteler pek çetin olacak...

 

Bu yazı toplam 4470 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.