Adıyaman’da 14 Mart Tıp bayramı böyle kutlandı

Adıyaman’da 14 Mart Tıp  bayramı böyle kutlandı
Toplantıda, sağlık alanındaki gelişmeler ve sağlık çalışanlarının sıkıntıları dile getirildi

Adıyaman - Adıyaman Tabipler Odası tarafından gerçekleştirilen program ile 14 Mart Tıp Bayramı kutlanıldı. 

Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen 14 Mart Tıp Bayramı programına, Vali Mahmut Demirtaş, AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, milletvekilleri Mehmet Metiner, Salih Fırat, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Şen, Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kutlu, Tabipler Odası Başkanı Opr. Dr. Süleyman Kılınç, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, akademik personeli ile çok sayıda doktor ve öğrenci katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Adıyaman Tabip Odası Başkanı Opr. Dr. Süleyman Kılınç, sağlık alanında fiziki ortam ve teknolojinin tek başına yeterli olmadığına dikkat çekerek, hastanelere başvuru sayısının her geçen gün arttığını, bunun nedeninin ise teşhis aletlerinin artmasından kaynaklarını dile getirdi. Tıbbi teknolojinin ilerlediğini, sağlıkta ticarileşme korkusunun giderek yoğunlaştığını ifade eden Kılınç, tanı ve tedavinin yanı sıra koruyucu önlemlerin alınması gerektiğine vurgu yaptı.
Özel Hastaneler adına konuşan Park Hospital Hastane Yöneticisi Gürkan Alagöz, Sağlık Bakanlığı’nın koruyucu sağlık hizmetlerine daha fazla önem vermesi gerektiğine işaret etti.
Rektör Prof. Dr. Talha Gönüllü ise, üniversitenin çok hızlı bir gelişim kaydettiklerini belirterek, eğitim ve öğretimi en iyi şekilde yapabilmek, araştırma ve geliştirme için durmadan çalıştıklarını kaydetti. Gönüllü, tıp fakültesinin akademik kadrosunun giderek büyüdüğüne dikkat çekerek, afilasyon konusunda ise sermaye birlikteliği yapılmadığını, nitelik birlikteliğinin yapıldığını, bunun demir çimento gibi çarpanları olan bir birliktelik olduğunu ifade etti.

 

adiyaman-2.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.