‘AK Parti politikalarına boyun eğmeyeceğiz’

‘AK Parti politikalarına boyun eğmeyeceğiz’

Emek ve Demokrasi Platformu, Eğitim Senlilerin açığa alınmasına tepki göstererek, “Haksız hukuksuz cezalandırmalar, toplumun bir kesimini sindirmeyi amaçlarken, geri kalan kısmını da boyun eğmeye zorlamaktadır." dedi.

TİGRİS HABER - Diyarbakır Emek ve Demokrasi Platformu, Eğitim Sen üyelerinin açığa alınmasına tepki göstererek, “Haksız hukuksuz cezalandırmalar, toplumun büyük bir kesimini sindirmeyi amaçlarken, geri kalan kısmını da boyun eğmeye zorlamaktadır” dedi.

Diyarbakır Emek ve Demokrasi Platformu, Kuzey ve Doğu Suriye ile Irak Federe Kurdistan Bölgesi’ne yönelik sınır ötesi operasyonlar ve çatışmaların son bulmasına ilişkin 21 Kasım’da yapmak istediği basın açıklamasından sonra gözaltına alınan ve ardından açığa alınan Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) üyesi 5 kişi için Dağkapı Meydanı’nda basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya, sendika üyelerinin yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

Açıklamada konuşan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Şube Başkanı Şiyar Güldiken, yapılan haksız uygulamalara tepki göstererek, “Ülkede bir yandan hak ihlalleri, yokluk, yoksunluk, işsizlik ve ekonomik kriz giderek derinleşirken, iş ve kadın cinayetleri artarken, halkın direnişine rağmen rant uğruna doğa, iktidar eliyle müteahhitlere peşkeş çekilip talan edilirken bir yandan da iktidarın zulmüne karşı direnenlerin gözaltına alınması, tutuklanması, işten atılması, açığa alınması, sürgüne gönderilmesi gibi bir çok haksız hukuksuz cezalandırmalar, toplumun büyük bir kesimini sindirmeyi amaçlarken, geri kalan kısmını da susmaya ve AKP politikalarına boyun eğmeye zorlamaktadır. Bizler AKP politikalarına boyun eğmeyeceğiz” dedi.

Yapılan hukuksuzluklara karşı mücadele vurgusuna dikkat çeken Gültekin, “Bizler, demokratik kamuoyu başta olmak üzere tüm toplumsal muhalif kesimleri, kirli savaş ortamından, silah ve çatışmadan beslenerek topluma karşı göz boyama, gündem değiştirme politikalarıyla varlığını sürdürmeye çalışan iktidara karşı sesimizi yükseltmeye ve kirlenmişliğe karşı güçlü bir şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.