1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR

  3. Anzele’de sezon erken açıldı
Anzele’de sezon erken açıldı

Anzele’de sezon erken açıldı

Diyarbakır'ın Sur ilçesi Melikahmet Mahallesi Kesmeli Sokak'ta bulunan tarihi Anzele havuzunda bu yıl sezon erken açıldı.

A+A-

Ali Vuranel / Özel haber

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları bu yıl çocukları Anzele suyu ile erken buluşturdu. Anzele’de yüzen çocukların keyfi görülmeye değerdi.

Suriçi’nin eşsiz tarihi güzelliklerinden bir göze olan Anzele suyu havaların ısınmasıyla birlikte yine çocukların akınına uğradı.

Anzele’nin efsanevi, şifalı ve bir zamanlar içinde rengârenk balıkların yüzdüğü Anzele suyu her yıl çocukların şaşmaz mekanlarından biri oldu. Tarihi Sur ilçesindeki Anzele Parkı’nda bir araya gelen çocuklar, renkli görüntüler oluştururken, bu yıl mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları yüzünden Anzele’de sezon erken açıldı.

 Henüz kavurucu sıcaklıkların başlamadığı Diyarbakır’da, çocuklar süs havuzu sezonunu açarken,  soluğu süs havuzlarında alan çocukların keyfine diyecek yoktu. Sur ilçesi İskenderpaşa Mahallesi’ndeki Anzele Parkı’nda bulunan havuza akın eden çocuklar, renkli görüntüler de oluşturdu.