Artuklu Belediye Başkanı taburcu oldu

Artuklu Belediye Başkanı taburcu oldu
Mardin’in Artuklu Belediye Başkanlığı’nı kazanan ve ilk başkanlık gününde kaza kurşunuyla yaralanan M. Emin Irmak tedavi gördüğü Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi'nden taburcu oldu.

Diyarbakır - 1 Nisan’da  muhtarlık seçimlerinden dolayı çıkan olaylarda tarafları barıştırmak için gittiği Gökçek Mahallesi’nde iki grubun tartışmalarının ardından çıkan çatışmada kaza kurşunuyla yaralanan Artuklu Belediye Başkanı M. Emin Irmak, Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi oldu. Bugün taburcu olan Emin Irmak, hastanenin toplantı salonunda bir basın açıklaması yaptı. Çok zorlu ve zevkli bir seçim süreci geçirdiklerini ve gerek seçmenleri gerek Mardin halkının kendilerini yalnız bırakmadıklarını anlatan Irmak, zaferle belediye başkanlığını kazandıklarını belirtti. Mardin’in bir beldesinde muhtarlık için çatışma çıktığını belirten Irmak, şöyle konuştu: "Onları bir araya getirmek, daha fazla tahribat oluşmaması için tarafları barıştırmaya gittik. 500’e yakın insanı bir araya getirip barıştırdık. Ancak çıkmaya hazırlanırken iki grup arasında meydana gelen bir çatışma nedeniyle oraya da müdahale etmek istedik. Seken bir kurşun göğsüme isabet etti. Sonra apar topar hastaneye getirildik. Bu arada hastane yetkililerine, çalışanlarına, doktorlarına ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ederim.”

Kurşun göğsünde kaldı
Irmak, olay sırasında göğsüne kurşun isabet ettikten sonra hiçbir şekilde umudunu yitirmediğini ve hiçbir şekilde karamsarlık yaşamadığını söyledi. Yanlış yaptıkları veya geride utangaçlık bırakacakları bir şeyin söz konusu olmadığını belirten Irmak, sözlerine şöyle devam etti: “Biz seçimi kazanmıştık ve bir barış için insanları bir araya getirdik. Ortada bir kasıt olmadığı için sadece kendi aralarında çıkan olayda kaza kurşunu göğsüme isabet etti ve orada kaldı zaten. Bende doktor arkadaşlardan rica ettim ve çıkarılmamasında hiçbir sorun yaratmayacağını öğrenince kurşunun orada kalmasını istedim. 1 Nisan hediyesiydi, öyle kabul ettik.”

“Oyları alıp kapıları kapatmak felsefemizde yok”
Bugün veya yarın mazbatasını alacağını aktaran Irmak, kendilerinin parti olarak halkların kardeşliğini esas aldıklarını kaydetti. Mardin'in Kürtler, Araplar, Süryaniler, Yezidiler ve Türklerin yaşadığı bir yer olduğunu anlatan
Irmak, şunları söyledi: "Herkese eşit mesafede ve adil bir yönetimle, katılımcı ve demokratik bir yönetim anlayışıyla görev yapacağız. Halkımızın huzurunda inşallah başımız dik olacak, Allah bizi mahçup etmesin. Bizim partimizin ideolojisinin girdiği yerlerde zaten bu husumetler sona ermiştir. Eğer geriye doğru bakılırsa böyle uçuk bir iddia gibi olur ama son bir yıl geriye doğru gidilince partimizin hakim olduğu bölgelere bakılırsa bu tür kan davaları ve anlaşmazlıklar minimum seviyeye inmiştir. Tabi ki bizim görevimiz bütün bölgelerdeki insanların barış ve iç huzurunu sağlamaktır. Yani seçilmişlerin, milletvekilleri, belediye başkanları olsun iç huzuru sağlamak gibi ekstra görevleri var. Bunu sağlamak zorundayız. Yoksa oyları alıp kapıyı kapatmak felsefemizde yok. Mardin bir turizm kentidir. Ben ve Ahmet Türk de daha önce mitinglerde açıklama yaptık. Zaten belediye hizmetlerinden dolayı son iki senedir bir cadde için esnafın kepengi kapalı durumdaydı. Biz kepenkleri açmaya geldiğimizi iddia ediyoruz. Halkımızla birlikte el ele hep beraber yöneticiyiz, şiarımız budur.”

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.