1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bağlar Belediyesi’nden annelere yüzme dersi
Bağlar Belediyesi’nden annelere yüzme dersi

Bağlar Belediyesi’nden annelere yüzme dersi

Bağlar Belediyesi’nin yüzme kursunda hem çocuklara hem de annelerine yüzme dersi eğitimi verilerek olası boğulma vakalarına karşı bilinçlendiriliyor

A+A-

Uzman hocalar tarafından eğitim alan çocuklar ve anneler uygulamadan son derece memnun.

Belediye bünyesindeki Solin Çocuk Oyun Evi’nde ayrıca resimden müziğe kadar bir çok alanda çocuklara eğitim   verilerek hayata hazırlanmaları sağlanıyor. Çocuklar bu çalışmalarla internet kafe bağımlılığından  kurtarılması da  amaçlanıyor.

Isıtma Sistemine Uygun Havuzda Eğitim

Bağlar Belediyesi, çocuklara ve annelerine eş zamanlı yüzme eğitimi vererek sosyal belediyecilik adına önemli bir çalışmayı uyguluyor.

Bağlar Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı  faaliyet gösteren Solin Çocuk Oyun Evi Ve Yüzme Havuzu’nda  yıl boyunca faaliyet gösteren ısıtma sistemine uygun kapalı yüzme havuzunda hem çocuklara  hem de annelerine  yüzme dersi eğitimi verilerek  önemli bir hizmete  imza atılıyor.Mevsim koşullarına göre hem sıcak hem soğuk suyun kullanılabildiği havuzda verilen teorik ve pratik eğitimle bir çok çocuk ve annenin ilk kez yüzme ile tanışması sağlanacak. Uzman hocalar tarafından eğitim alan çocuklar ve anneler uygulamadan son derece memnun kalırken, bu konuda vatandaşlardan yoğun bir talep geldiği belirtildi.

Yıl Boyunca Resimden Müziğe Kadar Ders

Bağlar Belediyesi Solin Çocuk Oyun Evi’nde ayrıca çocuklara yönelik olarak resim,müzik,satranç,okul öncesi ve çocuklara yönelik ihmal istismarlığı gibi alanlarda da yine uzman hocalar tarafından yıl boyunca eğitim verilecek.

Dar gelirli ailelere yönelik hizmetlerin öne çıktığı çalışmalarda görev yapan sosyal hizmet uzmanları ve sosyologlar,kadınlara ve çocuklara yönelik çeşitli alanlarda psikolojik eğitimler de vererek topluma kazandırıyor.

İnternet Bağımlılığına Karşı Çocuklara Destek

Bağlar’da bölgesinde velilerin yoğun şikayetlerine konu olan internet kafe bağımlılığının önüne geçmek için de çalışmaların  yapıldığı  Bağlar Belediyesi’ne ait  binada , okul dönemlerinde çocukların ders çalışmasına ve ödev yapmalarına kadar bir çok alanda  uzman eğitimciler tarafından destek sağlanacak. Bu çalışmalarla çocukların internet kafe bağımlılığından kurtarılması da  amaçlanıyor.

baglar-belediyesi’nden-annelere-yuzme-dersi.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.