Bağlar’da  çevre koruma ekibi kuruldu

Bağlar’da  çevre koruma ekibi kuruldu
Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ilçede çevre koruma bilincini yaymak üzere Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde 7 kişilik ekip oluşturdu. Ekip, gün boyu ilçede gezerek esnafları ve vatandaşları çevre hassasiyeti konusunda duyarlı olmaya davet ediyor. Öte yandan Bağlar Belediyesi 200 haneli mezraya 25 ara yol kazandırdı.

TİGRİS HABER - Bağlar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde 7 kişiden oluşan ekip oluşturularak ilçede çevre koruma bilincinin yaygınlaştırılması için mücadele veriliyor. Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatı ile deneyimli personellerin dahil edildiği ekip, aşırı sıcak havaya rağmen ilçeyi karış karış gezerek çevreyi korumanın önemini anlatıp kuralları ihlal edenler hakkında yasal işlem uyguluyor. Yere çöp atılmaması konusunda vatandaşları hassas davranmaya davet eden ekipler, ilçede hafriyat sahası belirlendiğini açıklayarak belirlenmiş olan bu alanlar dışında hafriyat toprağı ve inşaat yıkıntı atığı dökülmemesi için telkinlerde bulunuyor. Yeni tip korona virüs salgını nedeniyle temizliğin hayati önem kazandığına dikkat çeken çevre koruma ekibi, kuralları ihlal edenlerin cezalandırılacağını dile getirerek vatandaşlarla bilgi paylaşımında bulundu.

“Vatandaşlarımızdan yüksek hemşehrilik hassasiyeti bekliyoruz”

Hafriyat faaliyetlerinin daha düzenli, verimli, etkin yürütülmesi ve denetimlerin daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi için çalışmalar yaptıklarına vurgu yapan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, göreve geldikleri günden bu yana temiz bir Bağlar imajı oluşturmaya çalıştıklarını belirterek bu konuda seferberlik ilan ettiklerine dikkat çekti. Çevreyi korumanın yüksek bir hemşehrilik bilinci gerektirdiğini anlatan Beyoğlu, şöyle konuştu:

“Belediye olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getiriyoruz. Teknik anlamda ve personel bakımından sorunumuz yok. Çevre bilincini yaymak üzere temizlik işleri müdürlüğümüz bünyesinde bu iş için ekip oluşturduk. Ekiplerimiz vasıtasıyla gerekli uyarıları yaparak yasal işlem uyguluyoruz. Ancak bizim çabalarımız tek başına yetmez. Vatandaşlarımızdan yüksek bir hemşehrilik hassasiyeti ile hareket etmelerini istiyoruz. Çevre ve görüntü kirliliğine neden olan hafriyat ve inşaat atıklarına izin vermeyeceğiz. İlçemizi hep birlikte temiz tutalım ve koruyalım.”

200 haneli mezraya 25 ara yol kazandırıldıbaglar-.jpg

Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesi, uzun yıllardır ulaşım ve altyapı sorunları yaşamasıyla gündeme gelen kırsal Alatosun Mahallesine bağlı Köm Deresi mezrasının yeni yerleşim bölgelerine 10 günde 25 ara yol kazandırdı.

Bağlar Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Karacadağ bölgesinde yer alan Alatosun Mahallesine bağlı Köm Deresi mezrasındaki yeni yerleşim yerlerine 10 günde 25 ara yol kazandırdı.

Sel baskınlarına karşı menfez köprüler

Belediye ekipleri, olası sel taşkınlarına karşı tarımsal alanlar ve hayvanların zarar görmemesi, ulaşımın da aksamaması için bu yerleşim yerlerine 40 beton boru döşemesi gerçekleştirerek menfez köprüler kazandırdı.

Alatosun Mahalle muhtarı Adem Karacadağ, "Karacadağ bölgesi bugüne kadar bu kadar hizmeti bir arada görmedi. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu halkın taleplerini ve beklentilerini yerine getirerek hizmet seferberliğine imza attı. Allah razı olsun başkanımızdan her konuda yanımızda. Bugüne kadar böyle bir hizmet görmedik. Yolu ve menfez köprüsü olmayan yerimiz kalmadı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri içinde bulunduğumuz sıcak hava ve hastalık gibi zor koşullara rağmen fedakarca hizmet ediyor. Halkımız kendilerine verilen değer ve yapılan hizmetlerden dolayı son derece mutlu” dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.