Başvuru için son 10 iş günü kaldı

Başvuru için son 10 iş günü kaldı
TZOB Genel Başkanı Bayraktar:

TZOB Genel Başkanı Bayraktar: "2013 yılı mazot, gübre ve toprak analizi destekleme ödemeleri kapsamında dilekçe ve toprak analizi belgesini veremeyenler için son başvuru tarihi 31 Aralık'tan 21 Mart'a uzatıldı. Başvuru için son 10 iş günü kaldı. Olası sıkışıklar için son gün beklenmeden başvurular yapılmadı"

ANKARA - Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 2013 yılı mazot, gübre ve toprak analizi desteği kapsamında dilekçe ve toprak analizi belgesini veremeyenler için son başvuru tarihinin 31 Aralık'tan 21 Mart'a uzatıldığını belirterek, üreticilere başvuru için son 10 iş günü kaldığını hatırlattı ve olası sıkışıklıklar için son gün beklenmeden başvuruların yapılmasını istedi.

Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, mazot, gübre ve toprak analizi desteklemelerine ilişkin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili tebliğinin, 31 Aralık 2013 tarihine kadar geçerli olduğunu fakat bu tarih itibariyle dilekçelerini ve toprak analizi belgelerini veremeyenler için başvuruların 27 Şubat 2014 tarihinde çıkarılan tebliğ değişikliğiyle 21 Mart 2014 tarihine kadar uzatıldığını anımsattı. Tebliğe göre, arazi miktarı 1 dekarın altında olan çiftçilere destekleme ödemesi yapılmayacağını hatırlatan Bayraktar, toprak analizi desteğinin dekar başına 2,5 lira olarak belirlendiğini kaydetti.

Bayraktar, şu bilgileri verdi: "ÇKS'ye kayıtlı 50 dekar ve üzeri her bir tarım arazisinin gübre destekleme ödemesinden yararlanabilmesi için her 50 dekarlık alan için bir analiz olmak üzere Bakanlıkça yetkilendirilmiş laboratuvarlarda 1 Ocak 2013 tarihi ile 31 Aralık 2013 tarihi arasında toprak analizi yaptırmaları gerekiyordu. 50 dekarın altında tarım arazisi için bu şart aranmamaktadır. Mazot, gübre ve toprak analizi desteğinden faydalanmak isteyen ve 31 Aralık 2013 tarihine kadar başvurularını yapamamış üreticilerimizin 21 Mart Cuma günü mesai bitimine kadar eksik belgeleri ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilçe, merkez ilçelerde ise il müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekmektedir. Çiftçilerimizin bu konuda son günü beklemeden başvurularını yapması, olası sıkışıklıklara meydan verilmemesi açısından önemlidir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Güncel